28. března 2022
Kategorie: Tipy a PR

Jak koupit akcie společnosti Facebook (FB)

S téměř dvěma miliardami aktivních uživatelů denně na své platformě a ročními tržbami ve výši téměř 120 miliard dolarů je Facebook globálním fenoménem, který generuje příjmy.

Společnost Facebook se přejmenovala na Meta Platforms, Inc a někdy v roce 2022 změní svůj ticker symbol z FB na MVRS. Ačkoli tato změna nebude mít na investory podstatný dopad, současní držitelé akcií společnosti Facebook a potenciální kupci by o snaze o změnu značky měli alespoň vědět.

Pokud máte zájem přidat do svého portfolia nějaké akcie společnosti Facebook, zde je návod, jak začít.

Otevřete si makléřský účet

Pokud chcete nakoupit akcie společnosti Facebook nebo jakékoli jiné akcie, potřebujete makléřský účet, který bude transakce vyřizovat. Dostupné služby, poplatky a investiční možnosti se u jednotlivých makléřů liší, proto je dobré se poohlédnout po takovém, který bude vyhovovat vašim preferencím. Podívejte se na náš seznam nejlepších online brokerů a začněte.

Vyberte si účet odpovídající vašim cílům

Poté, co se rozhodnete pro správnou makléřskou platformu, rozhodněte se, jaký typ účtu potřebujete. Výběr účtu by měl odpovídat vašim investičním cílům. Můžete vyzkoušet aplikace pro obchodování na burze.

Rozhodněte se, kolik chcete investovat do Facebooku

Při nákupu jednotlivých akcií byste měli vzít v úvahu několik faktorů. Chcete-li určit, kolik peněz investovat do společnosti Facebook, nezapomeňte si položit následující otázky:

Jaký je váš rozpočet? Před nákupem podílu ve společnosti Facebook zvažte své další rozpočtové položky. Po zaplacení účtů se ujistěte, že si spoříte dostatečné prostředky na důchod a že máte solidní pohotovostní fond.

Jaká je aktuální cena FB? Stejně jako u všech akcií, i u akcií společnosti Facebook jejich cena neustále kolísá. Určitě si můžete koupit jednu akcii FB, ale zvažte, že si můžete koupit také část akcie, tzv. frakční akcii.

Jaká je vaše investiční strategie? Můžete se rozhodnout pro jednorázový nákup akcií společnosti Facebook najednou, nebo můžete využít průměrování dolarových nákladů tak, že budete v pravidelných intervalech nakupovat stejné množství akcií v dolarech bez ohledu na to, kolik akcie v danou chvíli stojí. Průměrování dolarových nákladů vám může pomoci snížit riziko volatility a v průběhu času ušetřit peníze na nákladech na akcii.

A co vaše další investice? Jak FB zapadá do vaší celkové investiční strategie? Vlastníte mnoho jiných technologických akcií s velkou tržní kapitalizací, nebo bude Facebook vaší první investicí v tomto sektoru? Ujistěte se, že máte diverzifikované portfolio, které zastupuje několik různých odvětví a velikostí společností, což vám pomůže zajistit zdravé portfolio.

Určete si typ objednávky a zadejte objednávku

Můžete požádat svého makléře o nákup akcií společnosti Facebook za aktuální cenu nebo použít pokročilejší typ příkazu, jako jsou limitní příkazy nebo příkazy stop. Tyto typy příkazů nakoupí akcie až poté, co cena akcií klesne pod určitou hranici.

Společnost Facebook se obchoduje na burze Nasdaq a její akcie lze nakupovat nebo prodávat od pondělí do pátku mezi 9:30 a 16:00 SEČ. Pokud vaše makléřská platforma tuto možnost nabízí, Nasdaq umožňuje obchodování před začátkem trhu i po něm.

Předobchodní hodiny burzy Nasdaq jsou od 4:00 do 9:30 hodin a poobchodní hodiny probíhají od 16:00 do 20:00 hodin ET. Pokud zadáte příkaz mimo hodiny, během kterých vám vaše makléřská společnost umožňuje obchodovat, bude zpracován, jakmile bude obchodování obnoveno.

Vyhodnocení výkonnosti společnosti Facebook

Jakmile budete vlastnit akcie společnosti Facebook, měli byste svou investici a její výkonnost pravidelně kontrolovat.

Chcete-li vyhodnotit výkonnost společnosti Facebook nebo jakékoli jiné akcie, začněte tím, že si prohlédnete anualizovaný procentuální výnos. Získáte tak číslo, které můžete porovnat s jinými aktivy, když budete posuzovat, jak dobře si vaše investice do FB vedla.

Porovnejte výkonnost společnosti Facebook s referenčními indexy, jako je Nasdaq 100 nebo S&P 500. To vám ukáže, jak si Facebook vede ve srovnání s akciovým trhem jako celkem.

Vzhledem k tomu, že Facebook je veřejně obchodovatelnou společností, je povinen podávat výroční zprávy na formuláři 10-K i čtvrtletní zprávy na formuláři 10-Q, aby zveřejnil své výsledky a finance.

Facebook tyto informace poskytuje na svých stránkách pro vztahy s investory a lze je také nalézt v databázi SEC. Pokud máte při procházení těchto zpráv pocit, že se snažíte číst v cizím jazyce, zkuste si přečíst odborné analýzy těchto zpráv z webů, jako je Morningstar. Informace zveřejněné společností Facebook plus odborné analýzy, které si přečtete, vám mohou pomoci určit, zda se jedná o vhodnou akcii pro vaše investiční potřeby.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: