28. prosince 2020
Kategorie: Zajímavosti

Je MBA k něčemu nebo je to jen drahá „zábava“ pro zbohatlíky?

Možná jste v posledních letech zaznamenali nárůst těch, kteří se honosí titulem MBA. Považujete je za snoby a tento titul za draze zaplacených pár písmen? Možná není všechno tak, jak se zdá. MBA má své výhody a kdo ví – třeba by mohl prospět i vám.

Šance posunout se

Jedním z nejčastějších důvodů pro studium MBA je motivace posunu v kariéře. A zdá se, že to skutečně funguje. Po několika letech ve své profesi je těžké získat impuls, ​​který by vás katapultoval na vyšší pozici. MBA je právě tím, co vnáší do sady dovedností specifické obchodní znalosti, strategické myšlení, time management nebo psychologii – a to vše je nezbytné vybavení pro každého, kdo chce postoupit na vyšší příčky vedení.

Kromě nezbytných znalostí a dovedností jsou často pro kariéru ještě daleko cennější ty správné kontakty. Při studiu MBA se můžete setkat s mnoha lidmi z vašeho oboru. To vám dává skvělou příležitost pro velmi cenný networking – a také možnou cestu do jiné firmy nebo k dalším příležitostem.

Změnit obor nebo působiště

Díky MBA si také rozšíříte povědomí o dalších oborech. MBA může pomoci se získáním praktických znalostí, pokud například zvažujete změnu oboru či zaměření. Existují MBA specializace, které studenty vybaví velmi specifickými znalostmi, které pro vás mohou být silnou konkurenční výhodou. Programy MBA také velmi podporují mobilitu studentů. Každoročně stoupá mezinárodní mobilita studentů, což znamená, že narůstá počet těch, kteří studují online, nebo v jiné zemi, než odkud pocházejí. To je pro vás skvělá příležitost nejen si zlepšit jazyk, ale navázat kontakty s vaším oborem i mimo hranice naší země. A třeba vám to otevře zcela nové možnosti.

V neposlední řadě je pointou studia i vylepšení osobní finanční situace. Program MBA by měl pomoci k budoucímu zvýšení platu. Na tomto postupu se lze předem dohodnout se zaměstnavatelem, ale průzkumy ukazují, že i bez dohody si přes 80 % absolventů programu MBA finančně polepší.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: