28. května 2021
Kategorie: Tipy a PR

Jak na optimalizaci vnitropodnikové logistiky

Je součástí vašeho podnikání nutnost skladování většího množství výrobků, produktů, materiálu či něčeho jiného?

Pak možná právě i vy řešíte jeden nebo více následujících problémů:

  • Omezená produktivita operátorů
  • Vysoký počet operátorů skladu
  • Velká potřebná skladovací plocha
  • Velká chybovost
  • Nedostatečné zabezpečení skladovaného materiálu
  • Rizika při práci ve skladu
  • Nedostatečný přehled o skladových zásobách

Poznáváte se? Možná si už nějaký pátek lámete hlavu, jak vaše starosti vyřešit. A možná vás až následující slova přivedou na myšlenku, jak zlepšit procesy při vašem skladování. Skladovací věže vám totiž dokážou ubrat nejednu vrásku. Optimalizace vnitropodnikové logistiky za využití vertikálního skladovacího zařízení vám může vytrhnout trn z paty.

Skladovací věž umožňuje větší flexibilitu a produktivitu v rámci vašeho skladu. Její využití přináší vysokou ergonomii a zároveň bezpečnost. Navíc vám pomůže ušetřit až 90 % skladovací plochy. Vy tak už nebudete muset hledat novou externí skladovací halu nebo třeba stěhovat celou společnost, jak se říká, do většího.

Společnost Bohemia – SysTech group nabízí automatický vertikální zakladač Modula SLIM, který i na podlahové ploše pouhé 3 m2 zvládne ušetřit až 90 % skladovací plochy. Na každé polici můžete uskladnit až 350 kg a celkově zařízení pojme zboží o hmotnosti až 25 000 kg. Je tedy opravdovým flexibilním a komplexním řešením i pro ty nejmenší skladovací prostory. Zjednoduší vám manipulaci se zbožím, které je přehledně uloženo v jednom zařízení a vy tak ušetříte velké množství času. A čas jsou peníze. Navíc se sníží i chybovost. A to jsou taky ušetřené peníze. Modula SLIM totiž zaznamenává místo uložení každého zboží a vy jej tak vyhledáte vždy naprosto bezchybně.

Vaše zboží bude během skladování v bezpečí, protože přístup do zařízení mají pouze oprávněné osoby, které disponují heslem nebo v rámci volitelného příslušenství také EKS čipem, odznakem nebo kartou. Zaměstnancům lze navíc také udělit přístup jen ke konkrétním policím se zbožím. Zároveň je každá manipulace zaznamenávána, tudíž přesně víte, kdo který kus zboží vyskladňoval.

Skladovací věž Modula SLIM dbá mimo jiné také na bezpečnost práce uživatelů. Každé zboží je vyskladňováno v jednom výdejním okně, které je v optimální ergonomické výšce pro manipulaci. Vaši zaměstnanci se tím pádem nemusí ohýbat a zvedat těžké předměty, ani nikam šplhat. To vše s minimalizovaným počtem chyb a průběžnou kontrolou skladových zásob. Informaci o množství zboží, kterou vám skladovací věž poskytne, může pracovník okamžitě porovnat s reálným stavem a vy se tak vyhnete otravným a zdlouhavým inventurám. Zároveň také lze zařízení vybavit rozšířenou verzí softwaru Modula WMS a vytvořit rozhraní na míru vašemu ERP systému. Tak neváhejte a zjednodušte si práci již nyní. Ušetříte čas i peníze a vaše investice se vám brzy vrátí.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: