07. června 2023
Kategorie: Finance

Efektivní způsoby, jak motivovat zaměstnance a získat lepší výsledky

V minulosti byla motivace zaměstnanců jasná: více peněz. Finanční odměna se samozřejmě stále používá i v současnosti, ale nefunguje tak dobře jako dříve. Jako zaměstnanci i zaměstnavatelé byste měli znát nejlepší metody, jak dosáhnout efektivní a dlouhodobé motivace. Jedině tak budou všichni spokojení a výsledky pracovníků i firmy budou mnohem lepší. A s tím se zlepší také výsledný profit společnosti.

Pochvala vás nebude stát nic

V minulosti byly základním způsobem pochvalu prémie. Finanční pochvala je skvělá, ale pro hodně lidí není dostatečná. Zeptejte se lidí kolem sebe. Většina z nich vám řekne, že by si mnohem více vážili toho, kdyby je šéf jednoduše pochválil za dobře odvedenou práci. Tím si vytvoří emocionální pouto mezi svým životem a zaměstnáním. A bude se jim pracovat mnohem lépe.

Respekt na prvním místě

V tomto případě pro vás máme jednoduchou radu, která platí na obě strany. Chovejte se k lidem ve svém okolí tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Když se toho budete držet, nikdy neuděláte chybu. Respekt je při spolupráci velmi důležitý a nesmíte ho podceňovat. Naslouchejte svým zaměstnancům i kolegům. Neskákejte jim do řeči a nepomlouvejte. Respekt se vám od nich vrátí.

Volnost při práci zvýší produktivitu

Lidé milují svobodu! Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhodlo, že začne podnikat nebo půjde na volnou nohu. Mnoho lidí má rádo, když mají vedení a dostanou od někoho určité úkoly. Všeho příliš ale škodí. Jakmile budete jako šéfové kontrolovat každý detail jejich práce, jejich produktivita i motivace klesnou na nulu a brzy od vás utečou někam jinam.

Osobní růst nepodceňujte

V posledních letech je práce na sobě velmi důležitá. V dnešní době se také vše rychle mění, a proto je neustálé vzdělávání klíčové pro mnoho oborů. Nabídněte možnost kurzů, workshopy nebo schůzky s jinými lidmi z oboru. Lidé se chtějí vzdělávat a rozvíjet ve své práci i v osobním životě. Motivujte je k tomu i v práci a firemní kultura bude mnohem lepší. Navíc získáte velmi zkušené odborníky, kteří pro vás budou rádi pracovat. A jako zaměstnanci můžete tyto benefity šéfovi navrhnout.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: