27. října 2021
Kategorie: Zajímavosti

Chcete pracovat jen z domova? Musíte mít silnou vůli a chuť k práci

Práce z domova je pro někoho snem, kterého je těžké dosáhnout. Ne každý ale může na takovou pozici, a přitom ji vykonávat na sto procent. Musíte mít spoustu schopností, které vám nebudou bránit pracovat stejně, jako byste byli v kanceláři. Proto takovou možnost volí hlavně maminky na mateřské dovolené nebo ty, které už mají děti větší, ale do práce jako takové se vracet nechtějí.

Je rozdíl mezi homeoffice a homeworking?

Zatímco homeoffice je nabízený jako jeden z benefitů, tudíž ho sice můžete využít, ale pouze několik dní v roce, homeworking znamená práci z domu na plný úvazek. Kancelář tak máte doma v obýváku nebo vlastní pracovně a jen jezdíte za klienty nebo zajedete na poradu do firmy. Práce na dálku ale nemusí být vždy výhra. Můžete narazit na zaměstnavatele, se kterým bude těžké takto komunikovat, často se takové nabídky objeví také na internetu. Vždy si svého šéfa pečlivě vybírejte.

Díky práci doma nemusíte nikam cestovat, ušetříte tak za pohonné hmoty. Někteří do práce dojíždí i desítky kilometrů denně, takže by se pro jednalo o velkou úsporu. Navíc ušetříte i čas za cesty, který můžete věnovat buď práci, nebo rodině, kterou jste doposud o tento čas ochuzovali. Pro ženy je to výhodné v tom, že se ráno nemusí líčit ani složitě vybírat outfit.

Největší výhodou je časová flexibilita

Navíc si svůj denní rozvrh můžete nastavit tak, jak potřebujete. Pokud dopoledne nebude stíhat nebo vidíte, že je lepší se věnovat dětem, můžete se k ní vrátit večer. Kdykoliv si můžete jít udělat jídlo, zapnout pračku nebo myčku. Nemusíte čekat, až bude prádlo vyprané, abyste ho mohli pověsit. Nespornou výhodou je, že si děti můžete vyzvednout ze školky nebo školy a nemusíte tak zaměstnávat babičky a další známé.

Pozor si ale musíte dát na nevýhody, které vás mohou stát například společenský život. I když doma pracujete sami, občas byste měli vyrazit na schůzky s klienty. Společenský život je velmi důležitý a nestačí jen jednou týdně vyrazit na nákupy. Pokud budete ve velké kanceláři s dalšími zaměstnanci, budete se o to víc snažit být lepší než oni. Doma budete bojovat jen sami se sebou.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: