03. srpna 2020
Kategorie: Finance

Láká vás bezúročná půjčka? Před podpisem si pečlivě prostudujte podmínky

I když nepatříte k těm, kdo by neměli své finance v pořádku, stále může nastat nenadálá situace, kdy budete potřebovat krátkodobě vypůjčit. Jako možná varianta se dnes nabízí také tzv. bezúročná půjčka. Jak to funguje a je to skutečně tak bez rizika, jak se na první pohled může zdát?

Bez úroku, ale ne zadarmo

U tohoto typu půjček neplatíte úroky, je však třeba upozornit, že rozhodně nejde o půjčku zdarma. U bezúročné půjčky je poplatek stanoven jistou paušální částkou a nedochází zde tedy ke klasickému vypočtu úroků procenty. Mezi typické znaky takové půjčky patří například okamžitý přístup k finanční hotovosti, jistý nulový úrok, většinou i výše půjčky, která však má stanovený svůj maximální rozsah.

Výhodné jak pro koho

Výhody takové půjčky jsou zřejmé na první pohled. Neplatíte úroky, nicméně je otázkou, zda půjčka celkově vyjde skutečně levněji – to je závislé především na podmínkách půjčky. Podstatné je striktní splacení půjčky dle předem stanoveného splátkového kalendáře, jakékoliv zpoždění se nevyplácí. Velkou výhodou je i prioritní vyřízení takové žádosti o půjčku – do pár hodin mátě často peníze na účtu.

Pro mnohé je benefitem i to, že na její získání dosahují mnohdy i osoby ze sociálně slabší skupiny a lidé, kteří již nějaké dluhy mají. Podmínky pro získání tohoto typu půjčky jsou benevolentnější, většinou se poskytovatel ani nezajímá, zda nějaký dluh máte nebo ne. Téměř vždy však potřebujete nějaké potvrzení o příjmu, aby měla společnost jistotu, že nejste nemajetný člověk, na kterém ani exekutor nic nezíská.

Opatrnost je na místě

Jak na tom tedy vydělá poskytovatel? Při sjednávání je zapotřebí být opatrní a seznámit se s veškerými informacemi i sebemenšími detaily. Většinou se jedná o výhodu pro nové klienty, opakované půjčení je však již zúročeno. Firma tedy většinou vydělá už jen na tom, že si přiláká potenciální nové zákazníky. Stejně tak v případě nedodržení podmínek ze strany klienta se společnosti velká část nákladů vrátí, protože klient musí uhradit vysoké poplatky.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: