26. října 2022
Kategorie: Investice

3 nejlepší krátkodobé investice, které byste měli zvážit

Rady o investování většinou zahrnují jen dlouhodobé varianty, kdy si musíte na výnosy počkat desítky let. Pravdou je, že můžete využít také krátkodobé investice a odložit si peníze na krátkou dobu, než je budete znovu potřebovat k dispozici. Zároveň vám po tuto dobu nemusí jen ležet na účtu. Podívejme se, do čeho můžete krátkodobě investovat.

Spořicí účty s vysokým výnosem

První a pro všechny nejjednodušší možností, jak krátkodobě investovat, je založit si spořicí účet v bance, která nabízí vysoké úroky. Banka peníze úročí každý měsíc a zároveň je budete mít neustále k dispozici. Spořicí účty jsou navíc vždy pojištěné, takže o své peníze nemůžete přijít.

Jestli chce investici bez jakéhokoli rizika, rozhodně byste měli vyzkoušet tuto variantu. Dávejte si jen pozor na detaily v nabídkách bank, protože některé požadují poměrně vysoké poplatky. Tato možnost je ideální, když chcete investovat na dobu jednoho roku nebo méně.

Fond krátkodobých podnikových dluhopisů

Dluhopisy, které jsou od velkých společností, jsou velmi bezpečné a získáváte u nich úroky v pravidelném intervalu. Není to každý měsíc. Obvykle jsou nastaveny čtvrtletně nebo půlročně. Nejlepší je investovat do mnoha společností a vytvořit si deverzifikaci, čímž minimalizujete rizika ztráty financí. Jakmile jedna investice nevyjde, budete mít v záloze mnoho dalších i jiných společností, které budou stále prosperovat a vydělávat vám peníze.

Podílové fondy peněžního trhu

Tato varianta znamená, že investujete do krátkodobých cenných papírů. Tyto fondy nejsou tak bezpečné, přesto se řadí mezi nejbezpečnější možnosti investování, které můžete využít. Vyplatí se vám hlavně v případě, že chcete investovat 3-5 let nebo více. K financím budete mít neustále přístup a fondy jsou dobře likvidní, takže se nemusíte obávat, že byste měli problémy s vybráním investic.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: