19. ledna 2020
Kategorie: Zajímavosti

Shoptet je jedničkou na českém trhu. Pokrývá téměř polovinu e-shopů

Máte svůj e-shop? Pak je velmi pravděpodobné, že jej vedete na platformě Shoptet. Lídr české e-commerce v poskytování e-shopových řešení Shoptet loni oslavil deset let své existence a nyní prozradil, že v roce 2019 zaznamenal obrat ve výši 150 milionů korun.

Oproti loňskému roku vyrostl o čtyřiačtyřicet procent. Letos chce nadále růst, vize je částka na úrovni 200 milionů korun. Během loňského roku na platformě vzniklo přes šest a půl tisíce nových obchodů. Řešení firmy využívá přibližně osm z deseti nových vzniklých e-shopů a celkový podíl na trhu dosahuje 41 procent.

Jak šel čas

Miroslav Uďan zakládal Shoptet v roce 2009 společně s programátorem Tomášem Krejčím. Původní byznys plán představoval tvorbu nového e-shopu, společně však došli k rozhodnutí, že spíš než provozovat další internetový obchod bude lepší provozovat vlastní platformu pro e-shopy. Takové řešení totiž tou dobou na českém trhy chybělo.

Během deseti let prošla firma velkými změnami. Nepodařila se například expanze do Brazílie v roce 2013. O rok později pak Krejčí svůj podíl prodal Ondřeji Tomkovi, zakladateli portálu Centrum.cz, který svůj podíl drží dodnes. Ve stejném roce, kdy došlo ke změnám ve vlastnické struktuře, pak Shoptet změnil také svůj byznys – přestal dělat individuální úpravy pro jednotlivé e-shopy a začal se soustředit plně na vývoj „šablonových“ řešení.

Budoucnost je obestřena tajemstvím

Společnost chce primárně rozšiřovat doplňky a připravit dalších zhruba 50 napojení. Cílem je získat napojení na všechny důležité marketplace a mít také produktové novinky, které zákazníkům umožní lépe prodávat do zahraničí. Shoptet aktuálně pracuje i na kompletně novém frontendu založeném na Reactu a GraphQL, který by měl platformu posunout o pořádný kus dále. Další novinky si však vedení firmy nechává pro sebe. Přeci je si chtějí nechat moment překvapení, který má vždy důležitý efekt.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: