13. října 2022
Kategorie: Tipy a PR

Založte si běžný účet, se kterým zároveň spoříte

Je vám jasné, že byste si měli odkládat nějaké peníze stranou a vytvořit si šikovnou rezervu, do které můžete v případě potřeby ihned sáhnout. Jenomže úplně nevíte, jak si založit nějaké spoření, co by to mělo být a kolik tam vlastně posílat. Máme pro vás chytrý běžný účet, který spoří, když vy platíte.

Spořte chytře a během každé platby

Investovat se vám úplně nechce a odkládat peníze na místa, kde k nim nemáte po nějakou dobu přístup, se vám taky zrovna nezamlouvá. Pokud chcete šetřit, aniž byste na to museli neustále myslet, pak si založte běžný účet, ke kterému získáte chytré spoření od mBank při každé platbě. Založení a vedení účtu je zcela zdarma, stejně jako výběry ze všech bankomatů v ČR a zahraničí (pokud vyberete alespoň 1 500 Kč).

Sami si stanovte, kolik ušetříte

A jak přesně spoření v rámci běžného účtu funguje? Pokaždé když za něco zaplatíte, odečte se z vašeho účtu drobná částka a uloží se do spořicí obálky. Záleží jen na vás, kolik to bude.

Máte hned 3 možnosti, jak si spořit:

  • Z každé platby si odložíte pevnou částku.
  • Z každé platby si odložíte zaokrouhlení částky.
  • Z každé platby si odložíte procento z částky.

Až 8 cílů spoření, které můžete kdykoli změnit

V rámci spoření s běžným účtem si můžete stanovit až 8 cílových částek, které byste si rádi naspořili. Kouzlo spočívá v tom, že si jednorázově nastavíte cíle i spořicí částku a pak už se o nic nestaráte. Prostě fungujete tak, jak jste zvyklí, nakupujete, platíte v obchodech a mezitím se vám na spořicím účtu kupí peníze. Cíle můžete samozřejmě kdykoli měnit, mazat, navyšovat nebo snižovat podle svého uvážení.

Modelový příklad spoření s mKontem

Zatímco běžně byste se ke spoření snad nikdy nedokopali, tady funguje všechno tak nějak samo. Uveďme si jednoduchý příklad. Vaším cílem je naspořit do obálky s názvem „Zábava“ 10 % z každé platby. Pak máte ještě jednu obálku s názvem „Horší časy“, kam si chcete z každé platby odkládat fixní částku 40 Kč. Jdete do obchodu a koupíte si nové boty, které stály 1 900 Kč. Co se stane po zaplacení? Do spořicí obálky „Zábava“ se vám uloží 190 Kč a do obálky „Horší časy“ 40 Kč. Platit můžete jakkoli (kartou, online, hodinkami, mobilem), všechno se počítá.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: