21. prosince 2022
Kategorie: Technologie

Moderní technologie v domově jsou velmi populární. Kam směřují?

Chytrá domácnost dnes již není nic nového. Systémy se neustále rozvíjejí, ale koncept chytré domácnosti dnes zná a využívá již mnoho lidí po celém světě. Na moderní technologie získáváme rok od roku zcela jiný pohled. Někteří jejich používání omezují na naprosté minimum. Jiní se jimi obklopují od rána do večera. A jiní zase hledají zdravou harmonii v jejich používání.

Proč lidé milují chytré domácnosti?

Podle výzkumu názorů mezi lidmi se ukázalo, že chytré domácnosti jsou podle lidí bezpečné, snižují spotřebu energií a ovládají vytápění nebo chlazení domova. Navíc vše můžete zařídit na dálku, takže můžete zapnout klimatizaci, když právě odcházíte z práce a při příchodu domů je tam již příjemná teplota. Komfort je asi nejdůležitějším důvodem, proč si lidé chytrou domácnost pořizují.

Automatizace se netýká jen domova

Podle průzkumu je dnes stále 90 procent domácností bez automatizace. To se ale vůbec netýká automobilů, ve kterých moderní technologie využíváme mnohem více. Mnoho z nich má až 400 senzorů, které sledují každý pohyb a funkci auta. Doma máte průměrně 10 produktů z oblasti technologie (ovladač na televizi, klimatizaci, osvětlení, audio techniku apod.).

V následujících letech bude technologií v domácnostech hodně přibývat. A stejný proces čeká také automatizaci vašeho domova. Již dnes existuje mnoho systémů a protokolů, které si domů můžete pořídit. Některé z nich najdete v připraveném balíčku. U jiných si můžete sami sestavit data, funkce a možnosti, které budete doma využívat.

Jaká je budoucnost technologií?

Chytrá auta, která nepotřebují řidiče, jsou již dávno ve vývoji. Samo zavlažovací zahrady již existují a přes telefon můžete ovládat i celou domácnost. Společnost Apple v současnosti pracuje na řadě produktů, které budou zcela ovládané hlasem a okem. Do domácností přijdou systémy, které nastaví teplotu i světlo podle toho, co potřebujete v závislosti na venkovní teplotě a denní době.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: