15. září 2021
Kategorie: Investice

Vyplatí se investovat do kryptoměn? Na jakých místech lze investovat?

Kryptoměny jsou ožehavé téma, které má svoje příznivce i odpůrce. Na jedné straně to jsou lidé, kteří věří, že v budoucnu přinesou velké peníze, na druhé straně jsou tací, kteří si myslí, že kryptoměny rozhodně nejsou měnou budoucnosti a všechno kolem nich se jen zbytečně nafukuje.

Kde nakoupit například bitcoin a vyplatí se vůbec?

Bitcoin je na trhu již několik let, teprve nedávno se o něm ale začalo mluvit ve velkém. Možná máte na účtě několik bitcoinů nebo jeho část již nějakou dobu, ale pořád jste ho neprodali, protože čekáte na vhodnou příležitost. Jeho cena od roku 2009 raketově vzrostla, v posledních měsících ale znovu jeho hodnota padá dolů. Během jediného dne se může jednat o rozdíl až 4 tisíce dolarů.

Bitcoin je digitální měna, která má spoustu výhod. Nemůže být regulovaný ani centralizovaný, neplatíte žádné poplatky za transakce, navíc už v dnešní době kryptoměnami můžete platit v mnoha obchodech. Nejlépe se kryptoměny nakupují v době, kdy jejich hodnota je nízká, a prodat v době, kdy se cena mnohonásobně zvýší. Je nutné sledovat trh s kryptoměnami, protože cena se může opravdu lišit během hodiny o slušnou částku.

Investice do kryptoměn je dlouhodobá, ale výsledek může být nejistý

A kde můžete nakoupit bitcoin? Dnes už existují nejen online burzy, ale také směnárny, kde si peníze směníte za dostupnou kryptoměnu. Těch je na trhu mnoho, nejlepší je si jednotlivé měny nastudovat a nakoupit takovou, u které je šance, že její hodnota budou stoupat. Kromě bitcoinu si tak můžete koupit Ethereum, Dogecoin nebo Polka Dot.

Pokud se rozhodnete pro nákup, počítejte s malými poplatky, stejně jako když se rozhodnete své kryptoměny prodat. Obchodovat můžete například na burze Coinbase, zkušenější obchodníci mohou využít Kraken nebo Binance. Své kryptoměny si můžete uložit na software nebo hardware peněženky. Pokud se rozhodnete prodat větší část kryptoměn, jejich prodej podléhá zdanění.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: