14. září 2023
Kategorie: Zajímavosti

Sloučení banky Max bank s bankou Creditas proběhne nejspíše již v průběhu roku 2024

Banka Creditas, která v září 2022 koupila tehdejší Expobank a následně ji přejmenovala na Max banku, oznámila, že obě banky se spojí do jedné. K sloučení by mělo dojít již v druhé polovině roku 2024.

V rozhovoru pro Peníze.cz Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky Creditas, potvrdil, že sloučení s Max bankou proběhne již v roce 2024. Původní plán počítal s fúzí obou bank do roku 2025, ale z analýzy projektu fúze vyplynulo, že je lepší banky nejprve spojit a až poté rozvíjet jejich produkty.

Sloučení bude složitý právní a organizační proces, jehož součástí bude i informování klientů ve dvouměsíčním předstihu. V souvislosti se sloučením budou některé retailové produkty rozvíjeny samostatně v Bankovní skupině Creditas.

V rámci sloučení bude Max banka přejmenována na Creditas a obě banky budou fungovat pod jednou značkou.

Co se stane s účty a produkty klientů Max banky?

Všechny účty a produkty klientů Max banky budou bez přerušení převedeny do Banky Creditas. Klienti tak budou moci nadále používat své stávající účty a produkty.

Co se stane s úrokovými sazbami a poplatky?

Úrokové sazby a poplatky za produkty Banky Creditas a Max banky jsou v současné době velmi podobné. V souvislosti se sloučením by však mohlo dojít k určitým změnám. Banka Creditas však ujistila klienty obou bank, že nabídne konkurenceschopné podmínky.

Co se stane se zaměstnanci Max banky?

Banka Creditas se zavázala, že nabídne pracovní příležitosti všem zaměstnancům Max banky.

Jaké budou výhody sloučení pro klienty?

Sloučení banky Max bank s bankou Creditas může přinést klientům řadu výhod. V první řadě se jedná o rozšířenou nabídku produktů a služeb. Klienti tak budou mít přístup k širší škále investičních, úvěrových a dalších produktů. Další výhodou je větší stabilita a bezpečnost. Sloučením dvou velkých bank vznikne silnější hráč na českém bankovním trhu, který bude lépe odolávat krizím.

Klienti Max banky se mohou těšit již nyní na novou mobilní aplikaci, která by měla být představena do konce roku 2023. Klienti Creditas dostanou nové mobilní a internetové bankovnictví až po sloučení obou bank.

Sloučení obou bank povede ke zlepšení služeb pro klienty a k posílení pozice Bankovní skupiny Creditas na trhu.

Zdroj/foto: Creditas.cz, Maxbanka.eu

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: