26. července 2021
Kategorie: Byznys

Vstupní suroviny zdražují, u regálů se vyplatí bazarové kousky

Ať už hledáte způsob perfektního řešení uskladnění zboží a materiálu v průmyslové hale, nebo si jen chcete udělat pořádek v garáži, profi bazarové regály jsou přesně to, co hledáte.

Výhodná investice

Bazarové regály jsou v současné době velmi výhodnou investicí. Zdražování vstupních surovin se promítá do ceny regálů nových. Ceny oceli stoupají po celém světě, v Evropě je dnes ocel dvakrát dražší, než tomu bylo před rokem. Železná ruda je nejdražší za posledních deset let. Důvodem je nedostupnost a růst cen vstupních surovin. Ceny surovin diktuje především Čína, která je hlavním producentem oceli. Vysoká poptávka po vstupních surovinách – železné rudě a šrotu je i v jiných částech Asie, v Americe i Evropě.

Bazarové regály

U nákupu použitých regálů se nemusíte vůbec ničeho obávat. Všechny bazarové regály od Pematrosu jsou ve výborném stavu, za skvělou cenu a můžete si je nechat upravit na míru. Každý regál je při výkupu podroben kontrole funkčnosti, kvality a vzhledu. Na bazarové regály je poskytována záruka minimálně šest měsíců a využít můžete i garance zpětného odkupu.

Proč investovat do profi regálů?

Ať už se chystáte regály vybavit váš firemní sklad, nebo si jen chcete udělat pořádek v dílně, rozhodně sáhněte po profi regálech. Regály se sice dají sehnat i za pár stovek v hobby marketu, avšak bude tomu odpovídat jejich kvalita a životnost.

Co je třeba si ujasnit před pořízením regálů?

1.   Kde bude regál postaven?

Budete regál umisťovat ven nebo dovnitř? Do průmyslové haly nebo do domácnosti? To vše je třeba si předem ujasnit a uzpůsobit tomu výběr materiálu i druh regálu. Do velkých skladů jsou nejčastěji vhodné regály paletové, do domácnosti bezšroubové policové.

2.   Co se v regálu bude skladovat?

Chystáte se v regálu skladovat europalety, nebo chcete dát řád nářadí a menším položkám? Podle druhu skladovaných věcí se bude odvíjet další výběr.

3.   Jakou má mít regál nosnost?

Nosnost souvisí s tím, co budete v regálu skladovat. Je rozdíl, jestli chcete na polici skladovat 50 nebo 350 kg těžké zboží a to nejen z hlediska bezpečnosti, ale také delší životnosti. Pro menší zátěž volte regály policové, pro vysokou zátěž jsou vhodné paletové, pro uskladnění tyčového materiálu se hodí konzolové regály.

4.   Mám jak ukládat zboží či materiál do vysokých regálů?

Zde jde především o způsob, jakým budete materiál do vyšších regálů zakládat. V průmyslových halách a skladech to bude pravděpodobně pomocí vysokozdvižných vozíků. V takových případech je nejlepší si nechat udělat návrh regálového systému na míru.

5.   Kolik jsem do regálů ochoten investovat?

Pokud máte na regály omezený rozpočet, je vhodné si nechat udělat individuální nabídku dle vašich potřeb. Právě zde nachází velké uplatnění bazarové regály, které jsou v perfektním stavu a cena je mnohem nižší než u regálů nových.

Montáž a demontáž

Jestliže chcete mít jistotu toho, že vaše regály či regálové systémy budou správně sestavené, rozhodně využijte služby odborné montáže. Specialisté na regály Pematros provedou montáž na klíč a vy se tak nemusíte o nic starost. Součástí služby je zajištění dopravy, vyložení a sestavení, finální předání, případně demontáž. Odborná montáž zajistí kontrolu stability, ukotvení a označení regálů, proškolení personálu. V případě, že je k montáži potřeba plošina, vysokozdvižný vozík nebo speciální nářadí, tým montérů vše zařídí. Samozřejmostí je také technická kontrola bezprostředně po montáži v rámci předávacího protokolu, sloužící pro bezproblémové a bezpečné provozování skladu.

Nezapomeňte na údržbu

Aby vám regály mohly sloužit řadu let, je nutné se o ně průběžně starat. Není to nic náročného, stačí dodržovat čtyři základní pravidla.

  1. Nepřetěžujte regály – dodržování maximální nosnosti jednotlivých jednotek je nezbytné, především z důvodu bezpečnosti práce. Přetížením může dojít k převážení, prasknutí nebo jinému poškození.
  2. Správná manipulace – regály musí být při manipulaci vždy úplně prázdné. Zboží či materiál se vždy naskladňuje od nejnižších regálů
  3. Ukotvení regálů – průmyslové regály do skladů je vhodné ukotvit ke zdi nebo stropu.
  4. Pozor na počasí – regály by neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření a zvýšené vlhkosti.
Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: