20. října 2020
Kategorie: Tipy a PR

TZ: Unikátní hodinky PRIM se budou dražit v Galerii KODL

Výjimečné hodinky tradiční značky PRIM, které byly vyrobeny jako jediný unikátní kus, se budou dražit 29. listopadu v rámci podzimní dražby renomované aukční síně KODL. Hodinky do aukce věnoval holding Czechoslovak Group. Celý výtěžek z prodeje bude věnován na dobročinné účely, tedy Vojenskému fondu solidarity, který pomáhá českým vojákům v nelehkých životních situacích.

Náramkové hodinky „PRIM ORLÍK DLC – Věrni zůstaneme“ speciálně pro podzimní aukci Galerie KODL vyrobila společnost ELTON hodinářská, český výrobce hodinek PRIM s tradicí sahající do roku 1949. Od běžného modelu je tento speciální kus odlišen československou vlajkou na číselníku a individualizací zadní strany, kterou zdobí nápis „VĚRNI ZŮSTANEME“ a notový zápis prvních tónů české státní hymny, doplněný stylizovanou českou vlajkou. V této podobě bude vyroben pouze jeden jediný kus hodinek, jedná se tedy o výjimečný unikát, což významně zvyšuje jejich sběratelskou hodnotu. Hodinky je možné si prohlédnout v rámci předaukční výstavy, až do 28. listopadu 2020 v Galerii KODL (nebo na www.galeriekodl.cz).

Vyvolávací cena byla stanovena na 100.000 Kč, odhadní cena se pohybuje mezi 300 000 až 600 000 Kč.

Z historie hodinek

Téměř každý ze 140 dílků, ze kterých se hodinky skládají, byl vyroben v manufaktuře společnosti v Novém Městě nad Metují. Model ORLÍK je považován za největší ikonu české hodinařiny. Původní model byl vyroben v polovině 60. let na zakázku Československé armády v počtu pouhých 300 kusů. Dnes patří mezi vyhledávané a téměř nedosažitelné sběratelské skvosty s cenou dosahující astronomických částek.

Úprava hodinek

Název hodinek PRIM ORLÍK DLC napovídá, že hlavní roli hraje nově použitá povrchová úprava, díky které získal model neobyčejně působivý vzhled. Masivní pouzdro o průměru 42 mm s broušenou povrchovou úpravou DLC v černé barvě zaujme na první pohled, ve stejné úpravě je i korunka, víko, šroubky a spona kaučukového řemínku. Hodinky jsou osazené in-house strojkem kalibr 98 s automatickým nátahem, který je upraven černým rhodiováním. Další specialitou designu je černý číselník s tmavě šedými iluminovanými indexy. Průhledné zadní víko hodinek nabízí pohled na strojek. Vodotěsnost 10 ATM umožňuje univerzální využití při všech běžných denních aktivitách.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: