10. srpna 2022
Kategorie: Zajímavosti

Glamping je netradiční možnost podnikání. Jak se mu daří v Čechách?

Glamping je velký trend, který k nám přišel z USA. Na Instagramu nebo Pinterestu se můžete podívat na nespočet fotografií, ale také na speciální účty, které doporučují tato jedinečná místa. O co se jedná? Glamping je jednoduše luxusní cestování, kde si užijete jedinečný zážitek jen díky tomu, kde se ubytujete. Může vypadat mnoha způsoby, ale vždy se jedná o pobyt v přírodě bez počítače, mobilu a dalších technologií. Nepohodlí ale nečekejte.

Prodloužený víkend v přírodě bez technologií

Glamping je skvělý způsob, jak se lidé mohou odpojit od moderních technologií a vrátit se zpět k přírodě. Netradičnost, dobrodružství a silné zážitky jsou hlavními cíli těchto pobytů. Zároveň se ale nejedná o žádný pobyt ve stanu v kempu. Ubytování je velmi kvalitní, nádherné a těšit se můžete na velmi vysoký standard. Užijete si díky tomu komfort, který nemáte ani doma.

Obliba glampingových míst se zvyšuje nejen ve světě, ale také u nás. Návrat k přírodě je dnes pro mnoho lidí velmi důležitý. Tyto pobyty přitom volí hlavně lidé, kteří mají sedavé zaměstnání nebo pracují na sociálních sítích. Díky tomu, že jsou po mnoho měsíců neustále u mobilu nebo počítači, tento druh odpočinku velmi vítají. Velmi rádi tuto možnost ale využívají také páry, které se chtějí soustředit na svůj vztah bez rozptýlení. Nově využívají glamping také rodiny s dětmi.

Poptávka na českém trhu roste

Pro podnikatele se díky této oblasti otevírají nové možnosti. Jakmile vytvoříte dokonalé místo pro glamping, můžete ho pronajímat za velmi slušné peníze. Rozhodnout se přitom můžete pro mnoho podob. Populární jsou velké stany, malé chatky v lese, domky na stromě a mnoho dalších. Většina poskytovatelů těchto služeb má plno na několik měsíců dopředu. O klienty tedy nemají nouze a každou jednotku pro ubytování lze nabídnout za mnohem vyšší cenu než běžné ubytování.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: