22. února 2023
Kategorie: Technologie

Společnost Microsoft omezuje chaty AI Bing na 5 odpovědí, aby konverzace zůstaly “normální“

Společnost Microsoft omezuje, jak rozsáhle mohou lidé konverzovat s jejím chatbotem Bing AI, poté, co média informovala o tom, že bot během dlouhých konverzací, výměn otázek a odpovědí, zcela odbočil od tématu.

Společnost uvedla, že Bing AI Chatbot nyní odpoví až na pět otázek nebo prohlášení v řadě pro každou konverzaci, po které budou uživatelé vyzváni k zahájení nového tématu. Uživatelé budou také omezeni na 50 celkových odpovědí za den. Omezení mají zabránit tomu, aby konverzace byly “divné“ a zabíhaly do nechtěných témat. Microsoft uvedl, že dlouhé diskuse „mohou zmást základní model chatu“.

Oprava a faktické chyby

Společnost uvedla, že pracuje na opravě těchto problémů. Mezi až bizarní reakce, které byly hlášené online, zahrnovaly například odpověď novináři New York Times, aby opustil své manželství kvůli chatbotovi, nebo například AI požadující omluvu od uživatele Redditu za to, zda jsme v roce 2022 nebo 2023.

Odpovědi chatbota obsahovaly i faktické chyby. Microsoft ve středu uvedl, že vylepšuje model umělé inteligence tak, aby zčtyřnásobil množství dat, ze kterých může získávat odpovědi. Společnost uvedla, že by také dala uživatelům větší kontrolu nad tím, zda chtějí přesné odpovědi, které pocházejí z proprietární technologie Bing AI společnosti Microsoft nebo více „kreativních“ odpovědí, které používají technologii ChatGPT společnosti OpenAI.

AI Bing je stále v beta testování

Funkce chatu AI společnosti Bing je stále v beta testování, přičemž potenciální uživatelé jsou na čekací listině pro přístup. S tímto nástrojem Microsoft doufá, že získá náskok v tom, o čem někteří říkají, že bude další revoluce ve vyhledávání na internetu. Technologie ChatGPT však udělala velký rozruch, právě když byla vloni v listopadu spuštěna. Navzdory působivým vlastnostem umělé inteligence byly vzneseny obavy z toho, že bude používána k nekalým účelům, jako je šíření dezinformací a chrlení phishingových e-mailů.

Se schopnostmi AI Bing by společnost Microsoft také ráda získala náskok nad vyhledávací elektrárnou Google, která minulý týden oznámila svůj vlastní model chatu AI, zvaný Bard. Bard má stejně jako Bing AI své vlastní problémy s faktickými chybami, tápal také v reakci během své první veřejné demonstrace.

Chatbot AI se má rozhodně ještě co učit. Data, které společnost Microsoft již nasbírala však ukazují, že většina z uživatelů, kteří chatbota užívají, nalezne svou odpověď již během 5 vláknové konverzace.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: