14. září 2022
Kategorie: Finance

Od koho získáte nejlepší podnikatelský účet na českém trhu?

Při založení živnosti nebo společnosti rozhodně potřebujete podnikatelský účet, na kterém budete přehledně sledovat a vykazovat všechny své příjmy a výdaje. Je to jednoduše základ pro každého podnikatele. Vyznat se na trhu s podnikatelskými účty ale nemusí být vždy snadné. U jaké společnosti nyní získáte nejlepší nabídky?

Nejlepší tři banky pro podnikatele

Menší finanční instituce nebudou pro vaše podnikání to nejlepší. Obvykle mají stejné poplatky jako pro osobní účty, takže se vám to nevyplatí. Větší banky na druhou stranu nabízí většinou podnikatelské účty s výhodným balíčkem, kde máte poplatky podle počtu transakcí a konkrétních služeb, které potřebujete.

Na prvním místě se podle průzkumů umístila Equa bank a jejich produkt Běžný účet pro podnikatele. Na druhém místě je Moneta Money Bank a jejich Konto PRO podnikání. Na třetí pozici skončila Fio banka s podnikatelským účtem, který nabízí mnoho služeb zdarma. Pro menší (i větší) podnikání se tyto tři účty skvěle hodí, protože u nich zaplatíte nejméně na poplatcích. Navíc nabízí skvělé služby, které vám usnadní podnikání i účetnictví.

Jaké jsou rozdíly mezi nabídkami?

Equa bank se umístilo první, protože nabízí zřízení i obsluhu účtu zdarma. Navíc máte zadarmo také všechny příchozí i odchozí platby, europlatby nebo výběru z bankomatů u nás i v zahraničí. Úroková sazba je 0,1 % p.a. a spoření až 0,15 procent p.a. Účet od Monety Money Bank si také založíte zdarma. Neplatíte za vedení, výběru z bankomatů a máte zdarma také prvních sto příchozích a odchozích plateb.

U dalších plateb ale musíte počítat s poplatky podle ceníku. Úroková sazba je 0,01 procenta p.a., na spoření až 4,5 procenta p.a. a platba na pobočce za 100 korun. Nakonec Fio banka poskytuje velmi podobné podmínky. Založení, vedení, příchozí a odchozí platby, platby v eurech, výběry z bankomatů a dvě platební karty máte zdarma. Úroková sazba je ovšem nulová a na spořicím účtu jen 0,1 procenta p.a.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: