29. srpna 2022
Kategorie: Investice

Akcie Netflixu jdou nahoru! Neztrácí tolik předplatitelů, kolik se očekávalo

Netflix je největší streamovací služba na světě. Všechny investice, kvartální výsledky i změny jsou hojně sledované. Nyní přišla dobrá zpráva. Netflix za 3 měsíce ztratil jen 970 tisíc předplatitelů. Společnost přitom očekávala, že přijde o dvojnásobek. Akcie v reakci na tuto skutečnost ihned poskočily o 8 procent. Díky tomu jsou opět zajímavou příležitostí pro všechny investory.

Netflix nyní prochází velkými změnami

Netflixu v současnosti k nižším ztrátám a vyšším investicím pomohla hlavně čtvrtá řada seriálu Stranger Things, která se stala nejen chvilky nejsledovanějším seriálem společnosti. Inflace se ale dostala i k Netflixu, který se v současnosti snaží snižovat náklady a zároveň stále bojovat s konkurencí, která je v současnosti obrovská.

Na jaře 2022 se Netflix dostal do ztráty 200 tisíc předplatitelů a investoři začali okamžitě panikařit. Hodnota společnosti se totiž okamžitě snížila na třetinu. Tato ztráta byla první za více než 10 let, a proto se není čemu divit, že se společnost zalekla a zjistila, že mají své hranice. Dobrou zprávou je, že podle výhledu by měli získat milion nových předplatitelů, kteří by je z této krize měli dostat.

Budoucnost plná optimismu

Společnost vydala prohlášení pro své investory, kde se je snažila uklidnit a připravit na světlou budoucnost. Meziroční tržby vyrostly o 8,6 procenta, ale přesto jsou o 80 milionů dolarů nižší, než byli v minulosti. Čistý zisk dosáhl 1,4 miliardy dolarů, což nikdo neočekával. Zde došlo k velmi milému překvapení pro všechny, protože se jedná o nárůst o 6,5 procenta oproti loňskému roku.

V posledních měsících se streamovací služba snaží začlenit menší i větší změn, které by měli přilákat nové předplatitele. V první řadě snížili počet zaměstnanců o 450 jedinců, ale také chtějí do svých služeb začlenit reklamy. To se jistě mnoha lidem nebude líbit, ale zase díky tomu budou mít levnější tarif předplatného. Jak budou reklamy fungovat, uvidíme v blízké budoucnosti.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: