22. ledna 2020
Kategorie: Byznys

Slevomat dělá po šesti letech změny ve vedení. Marie Havlíčková se chce více věnovat rodině

Dosavadní šéfka strávila ve firmě téměř osm let, z toho šest let v jejím vedení, během kterých dokázala původně ryze slevový web přetransformovat do zážitkového portálu, jenž každoročně rostl. Marie Havlíčková tedy neodchází jako někdo, kdo už nemá co nabídnout, ale spíše se rozhodla srovnat si své priority jinak.

Dvaatřicetiletá Havlíčková předává vedení dosavadnímu provoznímu řediteli Ladislavu Veselému, jehož si do firmy před rokem sama přivedla ze Seznamu. Už po roce se tedy Veselý dočká velkého povýšení. Jeho místo ve společnosti zaujme dosavadní finanční ředitel Kamil Hanzlík. Jeho dosavadní pozice se tedy uvolní pro nového kandidáta, kterého ještě firma bude muset najít.

Nové vedení má plnou důvěru

Marie Havlíčková skutečně firmu značně proměnila a poslala ji směrem, který je rozhodně úspěšný. Cílem je stavět zážitkový portál, na kterém zákazníci najdou inspiraci pro to, jak využít volný čas, ale stále více také různé služby včetně cestování. Pro to ostatně firma spustila cestovní kancelář Zanzo a v roce 2018 zaznamenala rekordní zisk přesahující 120 milionů korun. Slevomatu se na českém trhu mimořádně daří a stal se doslova synonymem pro místo, kde vždy najdete vhodný dárek nebo inspiraci, jak trávit svůj volný čas.

Rodina na prvním místě

Hlavním důvodem odchodu je rodina – Havlíčková očekává druhého potomka a chce se naplno věnovat mateřským povinnostem. Ve svého nástupce Ladislava Veselého, se kterým rok intenzivně spolupracovala, má maximální důvěru. Je pravděpodobné, že Havlíčková bude stále na firmu po očku dohlížet a až se jí podaří plně ustálit rodičovské povinnosti, možná se ke spolupráci se Slevomatem částečně vrátí. Nic takového však nepotvrzuje ani nevyvrací. Přeci jen je po šesti letech vedení obrovské firmy je načase si trochu oddechnout a věnovat se příjemnějším mateřským povinnostem.

Zdroj / foto: czechcrunch.cz.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: