16. listopadu 2020
Kategorie: Technologie

S technologiemi už umíme žít, teď se musíme naučit je správně ovládat

Podle odborníků se v oblasti digitálních technologií nacházíme v přelomovém období. Žijeme totiž v době, kdy se vytrácí prvotní nadšení z nových technologií a hledá se jejich skutečně užitečné využití, které zároveň má co nejméně negativních dopadů. Technologický střet vyvolává napětí mezi očekáváním spotřebitelů, potenciálem technologií a obchodními ambicemi. Jak tedy bude vypadat budoucnost na poli moderních technologií?

Zážitky na míru

Jednou z cest bude podle odborníků oblast personalizovaných zážitků. Cílem bude umocnit individualitu a možnost volby tak, aby se pasivní příjemce stal aktivním uživatelem. Technologie tedy budou směřovat ke stále větší personalizaci a přiblížení reálnému světu, aby práce s nimi mohla být pro lidi velice snadno uchopitelná.

Umělá inteligence

Další rozvíjející se oblast představuje bezpochyby umělá inteligence. Měla by přispívat k tomu, aby lidská práce byla snazší, ale neměla by být zcela nahrazována. Cílem je zvýšit produktivitu, ale nevyřadit z provozu lidi jako nezbytnou součást ekonomického koloběhu. Společnosti pravděpodobně budou přehodnocovat zapojení umělé inteligence do práce a budou hledat cesty, jak to provést citlivě s ohledem na své pracovníky.

Kamarádi roboti

Klíčovým sektorem vývoje bude robotika. A to nejen v továrnách, ale v našich každodenních životech. Se sítěmi páté generace, připravenými rapidně zrychlit tento trend, se otevře cesta k robotice velké řadě firem. Hodně se už dnes hovoří o robotické rozvážce balíků a jídla a podobných vynálezech.

Změny DNA

V neposlední řadě přichází také éra práce s DNA. Vědci již dnes dokáží celou řadu věcí, které dříve byly jen sci-fi. Jde však stále o velmi kontroverzní téma, které ale bude v následujících letech hojně diskutováno. A je možné, že vývoj povede i k využití těchto poznatků na lidech.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: