23. listopadu 2022
Kategorie: Investice

Proč je nejlepší investovat během inflace do sebe?

V dnešní době se hodně mluví o investicích, které mohou ochránit vaše úspory a finance před vysokou inflací. Většina z nich ale nemluví o investování do sebe. Přitom se jedná o jedno z nejdůležitějších investic, do které se můžete pustit. Navíc nepotřebujete žádné speciální vzdělání ani schopností, jako u klasického investování. Jakmile zlepšíte sebe, můžete si vydělat více peněz, být sebevědomější a mít také víc energie nebo času. Jak se do toho pustit?

Jak investovat do sebe krok za krokem

V první řadě zjistěte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky. Najděte to, co vás bude bavit, naplňovat a u čeho ztrácíte pojem o čase. To budou nejlepší aktivity, ve kterých se budete moci zlepšovat. Zároveň byste ale měli také minimalizovat své slabé stránky. Najděte jednu oblast, ve které se stanete expertem. To by totiž mělo být vaším cílem. Potom začněte hledat všechny zdroje, které jsou zadarmo. Díky tomu začnete bezplatně. Když zjistíte, že to chce něco jiného, nebude vám líto utracených peněz.

V další fázi začněte hledat nové příležitosti a nové věci, které můžete dělat. Nejlepší je, když v dané oblasti pracujete. Díky tomu nejrychleji zjistíte, jestli je pro vás ideální. Nemusíte přitom hned opouštět své zaměstnání. Udělejte si z nové činnosti jen přivýdělek a brzy přijdete na to, jestli je to pro vás to nejlepší. Poslední bod: Každý den se naučte něco nového. Věnujte se činnosti každý den. Každý den zkoušejte, čtěte si o tom a experimentujte. Jedině tak se můžete zlepšit.

Jak na sobě pracovat každý den?

Dnes máte obrovské množství možností a mnoho z nich je zdarma. V první řadě si založte kartičku v knihovně a začněte číst! Najít si ale můžete také skupinu na Facebooku. Díky tomu najdete lidi, které baví to samé, co vás. Vyzkoušejte také online kurzy, workshopy, mentoring nebo webové stránky.

Na každý den nebo týden si dejte cíle a úkoly, které budete plnit. Vše dokumentujte a sami uvidíte, jak jste pokročili v relativně krátkém čase. Navíc vám tohle všechno může pomoci také ve vaší kariéře s postupem, anebo si můžete založit kariéru zcela novou.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: