27. ledna 2024
Kategorie: Tipy a PR

Primoco UAV přechází na hlavní trh pražské burzy

Od pondělí 29. ledna 2024 se akcie společnosti Primoco UAV SE, která se zabývá výrobou a provozem bezpilotních letadel, začnou obchodovat na prestižním Prime Marketu Burzy cenných papírů v Praze. Tento krok zařadí Primoco UAV po bok významných firem jako jsou ČEZ, Erste Group Bank a Komerční banka.

Přechod na hlavní trh byl umožněn po splnění všech nezbytných kroků, včetně schválení prospektu Českou národní bankou a adaptace finančního výkaznictví společnosti na mezinárodní účetní standardy IFRS.

Růst a očekávání po přesunu na Prime Market

Po úspěšném pětiletém působení na trhu START, který je určen pro malé a střední podniky, si Primoco UAV SE nyní otevírá dveře na Prime Market. Ladislav Semetkovský, zakladatel a šéf firmy, očekává, že tento krok nejenže zvýší prestiž společnosti, ale také podpoří další zájem o její akcie. Ty se v minulém roce staly nejúspěšnějším titulem na pražské burze.

Na trhu START jsme si vybudovali povědomí u českých investorů a dosáhli tržní kapitalizace téměř pěti miliard korun. Přechodem na Prime Market se dostáváme mezi největší veřejně obchodované společnosti v České republice, což nám umožní ještě více se otevřít světovým trhům a zvyšovat hodnotu naší firmy,“ sdělil Semetkovský.

Význam přestupu pro pražskou burzu

Pro pražskou burzu znamená přestup Primoco UAV z trhu START na Prime Market významný milník. Petr Koblic, generální ředitel burzy, vnímá trh START jako důležitý krok pro menší firmy na jejich cestě k získání pozornosti mezinárodních investorů, a je přesvědčen, že Primoco UAV bude reprezentovat Českou republiku na nejvyšší úrovni.

Primoco prošlo od svého vstupu na burzu dlouhou cestu a dnes představuje špičku v technologickém odvětví. Věřím, že se jejich akcie stanou atraktivním přídavkem do portfolií mnoha zahraničních investorů,“ uvedl Koblic.

Výkonnost akcií Primoco UAV na pražské burze v poslední době výrazně vzrostla, když se jejich cena více než zdvojnásobila v důsledku zvýšení odbytu, tržeb a zisku společnosti. Po oznámení rekordních hospodářských výsledků za minulý rok akcie od začátku roku 2024 zaznamenaly další růst o více než 12 %, čímž se cena jedné akcie přiblížila hranici 1 000 korun. V listopadu 2018, kdy společnost vstupovala na burzu, byla upisovací cena jedné akcie stanovena na 250 korun. Vedení společnosti nyní pro rok 2024 předpokládá další výrazný růst v klíčových ukazatelích hospodaření.

Zdroj/foto: uav-stol.com

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: