02. března 2020
Kategorie: Zajímavosti

Primark míří do Brna. V roce 2022 otevře druhou prodejnu v ČR

Milovníci levné módy se opět mají na co těšit. Léta v České republice chyběl tolik oblíbený módní řetězec Primark. Koncem roku má dojít k otevření prvního obchodu v Praze a nyní se chystá otevření prodejny i v moravské metropoli, v Brně. Společnost Primark oznámila podpis nájemní smlouvy s obchodním centrem Olympia, které se nachází v jižní části Brna. Prodejna bude otevřena v roce 2022.

Nová prodejna bude v brněnské Olympii

Nová prodejna na jednom patře pokryje 3 600 m2 prodejního prostoru a má představit nejnovější trendy dámské, pánské i dětské módy, včetně obuvi, doplňků, spodního prádla a domácího zboží. Nabídka bude rovněž zahrnovat řadu produktů značky Primark vyrobených z recyklovatelných, udržitelných a organických materiálů. Primark je mezi milovníky oblečení znám jako místo, kde se dají nakoupit kvanta levného zboží, samozřejmě ale v odpovídající kvalitě. Pro mladé, kteří ale preferují množství, je to skutečně ráj na zemi.

Primark chce ovládnout i východ Evropy

Vedení Primarku si tedy věří, že obě prodejny si najdou v Česku svou věrnou zákaznickou základnu. A je nasnadě domnívat se, že nejsou ve svých úvahách vedle. Čeští nákupčí už nyní jezdili do Primarku například do Vídně ji Drážďan, takže se dá předpokládat, že nabídka „rovnou pod nosem“ je bude lákat ještě více.

Rozšiřování prodeje i ve střední a východní Evropě je přitom pro vedení společnosti dlouhodobým záměrem. V létě loňského roku Primark otevřel ve slovinské Lublani svůj první obchod ve střední a východní Evropě. Společnost také oznámila plánované otevření dvou prodejen v Polsku a dalších na Slovensku. Řetězec vznikl v roce 1969 v irském Dublinu, v současnosti provozuje přes 370 obchodů ve 12 zemích, jimiž jsou Irsko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Belgie, Rakousko, Francie, USA, Itálie a Slovinsko. Pod heslem Úžasná móda za úžasné ceny prodává oblečení, kosmetiku a vybavení domácnosti za nízké ceny.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: