05. března 2024
Kategorie: Zajímavosti

Facebook, Messenger, Instagram: Služby od Meta Platforms postihl v úterý 5. března velký výpadek

V úterý odpoledne 5. března 2024 došlo k rozsáhlému výpadku Facebooku a dalších služeb společnosti Meta Platforms, včetně Instagramu, Threads a Messengeru. Uživatelé se nemohou přihlásit do svých účtů a zobrazí se jim chybová zpráva o nesprávném heslu.

Není to hackerský útok

Společnost Meta zatím nezveřejnila oficiální vyjádření o příčině výpadku. Není se však nutné obávat hackerského útoku. Jedná se o technický problém, který postihl všechny uživatele bez ohledu na jejich heslo.

Co dělat?

V této chvíli neexistuje žádné řešení, které by uživatelé mohli sami provést. Jediné, co lze dělat, je čekat, až Meta výpadek opraví. To může trvat několik minut, ale v krajním případě i hodin.

Globální rozsah

Výpadek není lokální, ale postihl uživatele po celém světě. Server DownDetector, který monitoruje dostupnost webových služeb, zaznamenal v krátké době desítky tisíc hlášení o nedostupnosti Facebooku, Instagramu, Threads a Messengeru.

WhatsApp funguje

Jedinou službou Mety, která není výpadkem dotčena, je WhatsApp. I když někteří uživatelé již také zaznamenali výpadky.

Další informace

Sledujte oficiální kanály Mety na sociálních sítích a jejich webové stránky, kde budou zveřejněny další informace o výpadku a jeho opravě.

Doporučení:

  • Nepokoušejte se opakovaně přihlašovat do svého účtu.
  • Neměňte své heslo.
  • Buďte trpěliví a čekejte na opravu.
Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: