22. června 2023
Kategorie: Investice

Investování pro ženy není jednoduché, ale je velmi důležité. Proč začít?

Finanční budoucnost a nezávislost jsou pojmy, které většině žen nic neříkají. Mnoho žen si nedokáže představit, že by mohly vydělávat více než jejich partner. Investování může být velmi děsivé, když nemáte za sebou ekonomickou školu a nevíte, jak začít. Pro mnoho žen se totiž jedná o oblast, která je určená jen pro muže. To ale vůbec není pravda.

Ženy jsou většinou závislé na jiných lidech

Až se budete rozhodovat, jestli začít investovat, myslete na pár základních věcí. V první řadě se vám může stát, že se rozvedete s partnerem nebo zůstanete v důchodu samy. A v takovém případě se většina žen musí spolehnout na stát nebo svou rodinu. Nemají dostatečné prostředky, aby byly finančně nezávislé. Takhle ale skončit vůbec nemusíte.

Myslete na svůj důchod

Vyzkoušejte si kalkulačku na ČSSZ a uvidíte, kolik asi budete dostávat v důchodu od státu. Pro většinu žen jsou to velmi malé částky a jedná se o obrovský rozdíl oproti tomu, jaký máte příjem v práci. Takto velmi rychle zjistíte, že vám ve stáří nebude důchod stačit a měly byste se zamyslet nad penzijním připojištěním, ale také nad investicemi. Ty vám mohou poskytnout dobrý finanční polštář.

Výsledky můžete získat i bez ekonomické školy

Mnoho žen nezačne investovat, protože z toho má strach. Není to nedostatkem prostředků, ale obyčejným strachem. Dobrou zprávou je, že se můžete přiblížit k finanční nezávislosti, aniž byste měly nějaké speciální schopnosti. Musíte jen vědět, na koho se spolehnout a kde se naučit investovat krok za krokem.

Kde získat informace o investování pro ženy?

Investování pro holky je místem, které by měla vyhledat každá žena. Na tomto webu najdete e-book, 8týdenní kurz i blog s mnoha relevantními články o financích. A můžete se začít krok za krokem vzdělávat. Díky tomu, že tuto stránku vede žena, všechny informace získáte srozumitelně a postupně se dostanete k investování, kterému budete rozumět.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: