15. února 2023
Kategorie: Finance

Kolik peněz v životě je dost, abyste mohli žít pohodlně? Odpověď vás šokuje

Je velmi těžké tomu uvěřit, ale podle lidí z celého světa je ideálních 10 milionů dolarů, což je asi 240 milionů korun. Tato částka je podle nich dostatečná k tomu, aby mohli žít pohodlný život bez omezování. Není se asi čemu divit, ale Američané v průzkumu podali úplně jinou odpověď než zbytek světa. A jejich číslo je doopravdy vysoké.

Zajímavý průzkum názorů

Autoři této zajímavé studie se ptali tisíců lidí z 36 zemí na 6 kontinentech. Většina lidí řekla, že by jim stačilo 10 milionů dolarů, aby mohli žít doopravdy pohodlně. S takovou částkou by se ale Američané vůbec nesmířili. Jejich odpovědi sahaly totiž mnohem výše. Podle nich potřebují k ideálnímu životu minimálně 100 milionů dolarů a více! To je více než 2 miliardy korun.

Tuto šílenou odpověď poskytlo 31 procent amerických respondentů. Mnoho z nich ale také odpovědělo, že by chtěli v loterii vyhrát minimálně 100 miliard dolarů, což je v přepočtu téměř 2,5 bilionu korun. Podle psychologů jsou jejich odpovědi tak vysoké, protože chtějí neustále více a více. Dobrou zprávou je, že všichni takto hamižní nebyli.

Lidé, kterým stačí málo

V některých koutech světa se našli lidé, kteří měli mnohem nižší nároky, než 10 milionů dolarů. V Indii, Rusku nebo Argentině lidé uváděli 1 milion dolarů a méně. To znamená, že by jim k velmi pohodlnému životu stačilo 24 milionů korun a méně. Překvapivé je, že se rozdíly netýkaly ekonomiky, ale věku a místa bydliště.

Mladí lidé, kteří žijí ve městě, mají mnohem vyšší nároky na život, úspěch a peníze. Autoři studie říkají, že výzkum ukázal, že lidé jdou vstříc udržitelnosti a nepotřebují neomezené možnosti. Podle nich je vidět, že omezování bohatství je zakořeněno v lidské přirozenosti mnohem více. Mnoho lidí se dneska navíc rozhoduje (v souladu s minimalismem), že toho k životu potřebují velmi málo.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,