12. dubna 2023
Kategorie: Investice

Jakými způsoby můžete investovat do nemovitostí?

Investice do nemovitostí je stále velmi populární a i v dnešní době se vám vyplatí. Cena nemovitostí je vysoká a hypotéky nevýhodné. Díky tomu dnes většina lidí využívá pronájem. Jakmile budete takovou nemovitost vlastnit, můžete si užít nejen návratu investice, ale také pasivního příjmu do budoucnosti. Do jakých typů nemovitosti můžete investovat?

Crowdfunding

Tato možnost není příliš známá, ale je ideální pro začátečníky. Jedná se o to, že přispějete menší částku společně s větším počtem jedinců. Tím se dosáhne cílové částky, která bude použita na realizaci projektu. Existují servery, kde si najdete jednotlivé projekty. Ihned zjistíte, jaká jsou rizika, cíle a odměna pro investora. Velkou výhodou je, že na to nepotřebujete hypotéku ani hodně peněz.

Airbnb nebo chata na pronájem

Na Airbnb je velká výhoda, že můžete dát k pronájmu chatu, chalupu, byt i dům. A nabízíte svou nemovitost uživatelům z celého světa na krátkodobý pronájem. Tradičnější možností je koupě rekreační nemovitosti, kterou můžete pronajímat. Tohle může být sezónní nebo celoroční záležitostí podle destinace a vybavení chaty.

Komerční nemovitosti

Velkou výhodou koupě komerčních prostorů je fakt, že se pronájmy většinou uzavírají na delší dobu. Budete mít proto jistotu dlouhodobého příjmu. A v lukrativních oblastech se vám může opravdu dobře dařit. Navíc se můžete spojit s více investory a rozdělit si náklady na koupi komerčních prostorů v případě, že se bude jednat o větší nemovitost.

Koupě nemovitosti k pronájmu

Klasickou možností je samozřejmě koupě klasického bytu, který následně pronajímáte. Tato možnost je velmi běžná a můžete si takto vybudovat pasivní příjem. Musíte jen myslet na to, že budete mít také povinnosti, jako spravovat budovu a hledat nové nájemníky. Když budete mít štěstí, může u vás jeden nájemník vydržet po mnoho let a zajistit vám pravidelný příjem.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: