22. prosince 2021
Kategorie: Tipy a PR

Jakou elektroniku využijete při podnikání?

Rozjíždíte vlastní byznys, ale nejste si jisti, jestli si v začátcích vystačíte jen s notebookem a mobilem? Samozřejmě záleží zejména na konkrétním oboru podnikání, můžeme vám ale poradit, co vám práci v každém případě ulehčí.

Už je to tady. Máte živnostenský list, odhodlání a hlavu plnou nápadů. Pokud s podnikáním teprve začínáte a nemáte štědrého investora, budete se pravděpodobně snažit zbytečně neutrácet. Správné vybavení ale může vaši práci zjednodušit, urychlit a hlavně ochránit vaše zdraví.

Počítač je základ

Notebook je fajn, ale pokud pracujete na počítači několik hodin denně, lepší volbou je stolní varianta. Nemáte na ni momentálně peníze? Dokupte si k notebooku externí klávesnici a myš.

Dalším přístrojem, který vám může celý pracovní proces značně urychlit, je tablet. Je skladnější než notebook, takže ho můžete mít všude s sebou, a zvládnete na něm víc věcí než na mobilu. Pokud máte notebook i mobil od firmy Apple, dokupte si třetího člena jablečné rodiny, iPad mini. Všechna tři zařízení tak můžete bez problémů propojit a nestane se vám tak, že budete v notebooku hledat složku, kterou máte jen v tabletu (A naopak).

Ostrý obraz, dobrý zvuk

Součástí podnikání jsou v dnešní době spíše než osobní schůzky různé online cally a meetingy. K jejich hladkého průběhu potřebujete stabilní připojení, dobrou kameru a kvalitní sluchátka. Pokud obraz přenášený vaším počítačem není vyhovující, dokupte si externí kameru s vysokým rozlišením. Nešetřete ani na sluchátkách. Můžete je kromě pracovních porad používat i pro poslech hudby nebo při telefonování během jízdy autem.

Skvělou vychytávkou pro některé profese jsou i přídavné monitory, díky kterým nemusíte neustále zběsile přepínat okna.

Zdraví nade vše

Obnáší vaše podnikání především práci na počítači? A co děláte pro to, aby jste ji mohli vykonávat co nejdéle? Je třeba si uvědomit, že ruce a potažmo záda jsou vaším pracovním nástrojem, a jakmile si uženete problémy s karpálním tunelem nebo skřípnutý nerv, bude na několik týdnů po práci.

Jak se starat o ruce a záda? Kromě protahování a cvičení pomáhá i používání ergonomicky tvarované myši a klávesnice, které podporují správné postavení ruky při práci na počítači. Pomáhá i správná židle a výškově nastavitelná deska stolu.

Ať už začínáte ze svého studentského pokoje, nebo máte kancelář vybavenou nejnovějšími modely počítačů, přejeme vám hodně zdaru.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: