07. září 2020
Kategorie: Byznys

Jak založit s.r.o.? Zvládnete to i sami, ale jistota je zaplatit si odborníka

Chystáte-li se podnikat a se svým odhodláním to myslíte vážně, možná je na místě zamyslet se nad založením obchodní společnosti. Není to totiž tak složité, jak by se mohlo zdát – tedy samotné založení nemusí být, ale je pravdou, že provoz takové firmy si už vyžaduje nějaké znalosti.

Pro začínající podnikatele se jako nejvýhodnější forma obchodní společnosti hodí s.r.o., neboli společnost s ručením omezeným. Výhody jsou totiž zřejmé – společníci ručí svým majetkem pouze do výše svého vkladu, odpadá tedy strach, že byste v případě neúspěchu svého podnikání přišli o veškerý svůj majetek. Dnes je navíc možné mít základní vkladní kapitál již od jedné koruny, všeobecně se však doporučuje sáhnout do kapsy trochu hlouběji a vložit alespoň 200 000 a více Kč.

Svěřte se do rukou odborníka

Založení obchodní společnosti si vyžaduje jisté znalosti dané problematiky. Proto dnes řada lidí raději svěřuje administrativní náležitosti do rukou odborníků, a rozhodně to není špatný krok. Za založení si samozřejmě něco zaplatíte (v řádech desítek tisíc korun), ale máte jistotu, že vám začátek byznysu nezbrzdí hloupá chyba.

Založení firmy na zakázku zabere asi pět pracovních dnů, během kterých se vyřídí všechno papírování s úřady. Pokud vás ale tlačí čas, lze to vše zařídit i během dvou dnů, za což si však logicky připlatíte. To, co je vaší povinností, je rozhodnout, jak velký by vaše firma měla mít kapitál, kolik by měla mít jednatelů a společníků a kde bude umístěno její sídlo. To jsou základní náležitosti, bez kterých se dál nepohnete.

Využijte virtuální sídlo

Právě sídlo je ze zákona povinnou identifikací obchodní společnosti. Mnozí podnikatelé ale nechtějí mít sídlo firmy na své domácí adrese a jinou vhodnou nemovitost nemají. Právě pro tyto případy se může hodit využít možnosti mít virtuální sídlo firmy.

Je tak například možné mít oficiální sídlo firmy na prestižní adrese v Praze, ale zároveň fyzicky pracovat třeba z polorozpadlé haly kdesi na venkově. Je to samozřejmě výhodné i z hlediska obchodování – každý raději důvěřuje firmě, která se tváří, že sídlí na vyhledávané adrese.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: