04. srpna 2022
Kategorie: Tipy a PR

3D tisk na zakázku. Co potřebujete?

Chcete maketu plánovaného projektu? Model přístroje nebo návrh stavby? Či potřebujete vyrobit dekoraci? Využijte 3D tisk na zakázku. Jednoduchý způsob přenesení 2D návrhů do realistické 3D podoby.

Jedinečný 3D tisk na zakázku

3D tisk na zakázku byl ještě nedávno něčím zcela nepředstavitelným. Vždyť tiskárna přece nemůže produkovat nic jiného než placatý papír. Může, funguje to na zcela zajímavém principu. Objemné objekty samozřejmě nevyjedou přímo z tiskárny. Jde o složitější proces, systém několika přístrojů, které mezi sebou navzájem komunikují. Jednak je tu počítač, v němž jsou uložená data. K němu je pak připojeno zařízení, které podle přesných údajů zhotoví reálný objekt. Můžete si vybrat z mnoha materiálů, i například ty termoodolné. A i když si budete chtít vytisknout sérii produktů, každý jeden kousek bude jako druhý.

3D tisk – co potřebujete?

Až si vyberete firmu, jež vám zhmotní návrh, domluvte se, co od vás bude potřebovat. Každá společnost disponuje různými technologiemi a uvidíte, co budou pracovníci vyžadovat. Všeobecně ale platí, že si dnes poradí skoro se vším. Samozřejmě, že čím ilustrativnější návrh dodáte, tím lépe pro vytvoření vašeho nápadu. V dnešním technologicky vyspělém světě stačí i komunikace online. Podíváte se na stránky, vložíte 3D data na 3D tisk a získáte cenovou nabídku. Pokud nemáte 3D data, můžete dodat fotky, výkresy atd. Technická podpora vám poradí a zároveň vám třeba i nabídne návrhy na zlepšení nápadu (model může nabarvit apod.). Poté vám zakázku klidně odešle až domů, nemusíte tak nikam vůbec jezdit.

3D tisk – cena

Určitě vás zajímá, kolik vás realizace trojrozměrného objektu bude stát. Cena 3D tisku je ale poněkud složitější údaj. Samozřejmě nejde o jednoduchou službu. Jedná se o modely různých velikostí, tvarů, záleží na typu využitého materiálu. Berte proto, prosím, cenové relace hodně všeobecně. Nenáročný, menší výrobek (například malá figurka) vás vyjde asi na 200 korun, propracovanější kousek menších rozměrů, například stojánek na telefon, bude stát asi 1000 korun. Složitější práce jako makety návrhů domů vyjdou spíš na tisíce korun.

3D tisk na zakázku – firma

Na koho se obrátit, když budete potřebovat něco vytisknout ve 3D? Profesionálem v oboru je Paarts Additive, s.r.o. Disponují zařízením HP Multi Jet Fusion, které umožňuje výrobu prototypů a finálních výrobků na jednom zařízení. Jde o první referenční pracoviště 3D digitální výroby v Česku. Jejich 3D tisk na 3D tiskárnách HP Jet Fusion je vhodnou alternativou k jiným výrobním metodám. Stačí si online ověřit příznivou nákladovost 3D tisku. 3D tisk nabízí nepřeberné množství výrobků. Nejde pouze o dekorativní kousky, ale i o funkční komponenty nebo si můžete nechat udělat i cukroví. 3D svět je prostor neomezených možností.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: