07. listopadu 2023
Kategorie: Zajímavosti

Varování České národní banky ohledně společnosti LeadX Group Ltd.

Česká národní banka (ČNB) varuje veřejnost před činností společnosti LeadX Group Ltd., která na svém webu nabízí investiční služby včetně obchodování s akciemi, měnovými páry, akciovými indexy, komoditami a kryptoměnami. Tato společnost nemá v České republice povolení k poskytování těchto služeb a její aktivity nejsou pojištěny ani jinak chráněny zákonem.

Zneužití identity a podvodné dokumenty

Dále ČNB upozorňuje, že LeadX Group Ltd. zneužívá jméno a identitu legitimní společnosti LeadX Group s.r.o., která má od ČNB oprávnění k poskytování spotřebitelských úvěrů a je samostatným zprostředkovatelem pojištění. LeadX Group s.r.o. již na svých stránkách varovala před tímto podvodným jednáním.

Zástupci LeadX Group Ltd. předkládají potenciálním zákazníkům falešné dokumenty, včetně padělaného rozhodnutí ČNB a dalších materiálů, které mají navodit dojem důvěryhodnosti. Mezi tyto dokumenty patří například fiktivní „Investiční smlouva projektu (ČEZ & LeadX Group)“.

Opatření ČNB

ČNB již v minulosti varovala veřejnost před podobnými podvodnými nabídkami a doporučuje kontrolu seznamu regulovaných a registrovaných subjektů, který je dostupný na jejích webových stránkách, před jakoukoliv investicí.

Zdroj: cnb.cz

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,