24. července 2023
Kategorie: Zajímavosti

Toyota v Tokiu staví unikátní udržitelnou arénu

Japonská společnost Toyota Motor Corporation společně s Toyota Fudosan a Toyota Alvark Tokyo Corporation zahájily stavbu nové multifunkční A-Areny v tokijské čtvrti Koto na ostrově Odaiba. Plánovaná kapacita této arény je 10 000 diváků a má být dokončena v červnu 2025, s otevřením na podzim téhož roku.

Místo pro spojení sportu, mobility a udržitelnosti

Cílem tohoto projektu je vytvořit místo, kde se propojí různé aktivity v oblastech sportu, mobility a udržitelnosti. Po dokončení bude arénu provozovat basketbalový klub Toyota Alvark Tokyo, a kromě basketbalových zápasů se zde budou konat různé sportovní i ne-sportovní akce, včetně volejbalu, stolního tenisu, městských sportů, parasportů a e-sportů.

Inovativní zážitky s důrazem na udržitelnost

Projekt se také zaměřuje na vytvoření nové generace sportovních zážitků pomocí moderních technologií. Toyota do arény přinese své pokročilé technologie mobility, které zvýší pohodlí a zábavu diváků při sledování akcí. Zároveň se však soustředí na snížení dopadu na životní prostředí, a proto je aréna první v Japonsku, která podstoupila kontrolu pro certifikaci LEED. Tento systém, provozovaný U.S. Green Building Council, hodnotí vliv budov a měst na životní prostředí.

Symbol udržitelného životního stylu

Název Aomi v japonštině znamená „modré moře“ a má symbolizovat udržitelný životní styl včetně recyklace a opětovného použití zdrojů. Vedle udržitelného provozu arény se projekt také zaměřuje na vytvoření dvou parků pro místní komunitu, aby bylo místnímu okolí přínosné a sloužilo jako příklad a inspirace pro udržitelný rozvoj.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: