23. srpna 2021
Kategorie: Tipy a PR

Staňte se úspěšným realitním makléřem

Začátky kariéry jsou pro realitní makléře skutečně náročné. Není divu, že až 90 % lidí tuto profesi vzdá už během prvního roku. My pro vás dnes máme ve spolupráci s realitní společností Keller Williams  tip, jak se zařadit mezi 10 % skutečně úspěšných.

Realitní makléř z pohledu legislativy

Pro to, abyste se mohli stát realitním makléřem, se v první řadě musíte stát makléřem.

K tomu je potřeba splnit několik legislativních podmínek. Od roku 2019 už se totiž nejedná o volnou činnost, ale o tzv. vázanou. K získání živnostenského listu v oblasti zprostředkování prodeje realit tak budete potřebovat splnit alespoň jeden z následujících bodů:

  • Tříletá praxe v realitách společně se zkouškou odborné způsobilosti.
  • Magisterský titul v ekonomickém, stavebním, právním či podobném oboru,
  • Bakalářský titul společně s praxí v oboru a absolvováním mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č. 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu.
  • Poslední možností je složení zkoušky způsobilosti.

Získáním živnostenského listu však cesta k úspěšné kariéře v realitách teprve začíná.

Bez čeho se začínající makléř skutečně neobejde

Realitní makléř potřebuje takt, empatii, prodejní schopnosti a spoustu dalších dovedností a znalostí. Dneska se však podíváme na materiální stránku této profese.

Naprostým základem začínajících makléřů je finanční rezerva. Bez té totiž pravděpodobně nevydržíte ani měsíc.

První půl rok totiž většina realiťáků neprodá vůbec nic. Místo toho, aby peníze vydělávali, tak je naopak investují do vzdělání, vybavení i do marketingu. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na běžné životní výdaje… K tomu budete potřebovat pronajmout kancelář a nakoupit alespoň to nejzákladnější vybavení.

Proto je potřeba počítat s finančním „polštářem“ v řádech statisíců.

Bez čeho se určitě neobejdete?

Záleží, zda začínáte sami na sebe nebo máte podporu zavedené společnosti.

Bez podpory větší společnosti se neobejdete bez vlastní kanceláře ani kvalitního právníka, který vám připraví všechny potřebné smlouvy. Potřebovat budete také foťák, v ideálním případě dron na pořízení kvalitních fotografií (samozřejmě k tomu i schopnost pořídit prezentaci na profesionální úrovni).

A to je stále pouze špička ledovce. Naštěstí existuje i způsob, jak alespoň některé výdaje začínajícího makléře omezit.

Staňte se partnerem RK

Pokud chcete ušetřit nejen finance, ale také spoustu času vzděláváním se metodou pokus – omyl, můžete se stát partnerem zavedené realitní kanceláře.

Přestože vám RK neposkytne jistotu, co se týká stabilního platu – stále podnikáte sami za sebe – získáte v nich spoustu know-how. Kvalitní RK investují nejen do kvalitního zázemí pro své partnery, ale také do jejich vzdělávání.

Noví kolegové vám pak často mohou dohazovat menší klienty nebo vás vezmou pod svá křídla a umožní vám pomáhat při vlastních obchodech, čímž si znatelně zkrátíte dobu do prvního výdělku…

Chcete se o práci v RK dozvědět více? Podívejte se na webové stránky společnosti Keller Williams.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: