13. prosince 2021
Kategorie: Investice

Přemýšlíte, co čeho investovat? Zkuste kvalitní vína

Investice do kvalitního vína se může vyplatit. Už také u nás si můžete nakoupit víno, které nebudete mít k pití, ale budete si ho doma ve sklepě skladovat tak dlouho, než získá na hodnotě a budete ho moci s velkým ziskem zase prodat. Zhodnocení se pohybuje mezi 10-15 % a vyplatí se sledovat, do jakých druhů vín své peníze vložit.

Z červených vín se hodí frankovka, z bílých rulandské šedé

V zahraničí můžete získat mnohem více peněz z kvalitních vín než u nás, protože investování do vína tam má delší tradici. I v České republice můžete vložit své peníze do vína, a to zhodnotit s malým rizikem. Nakoupit si můžete například sudové víno, ale vstupní investice je opravdu vysoká, může se vyšplhat do tisíců eur.

Pokud nemáte tolik peněz, ale přesto chcete do vína investovat, můžete je vložit do tuzemských vín, zhodnocení se pohybuje kolem 10-15 %. Je nutné se ve vínech alespoň trochu orientovat, abyste věděli, do jakého vína se vyplatí investovat. Pokud chcete vložit peníze do vína, ale nevíte si rady, nebojte se obrátit na odborníky, kteří poradí. Z bílých vín se hodí veltlínské zelené nebo rulandské šedé, z červených investujte do frankovky.

Musíte je vhodně uskladnit, jinak se s penězi můžete rozloučit

Víno by mělo být uložené v temnu při teplotě asi 12 stupňů. Sklep nebo jiná místnost musí být stabilní vlhkost. U nás je právě správné uskladnění velkým problémem a mnoho investorů přijde o své peníze, protože se víno znehodnotí. Můžete si pořídit speciální lednice, pokud ale chcete investovat do většího množství lahví, nemusí stačit. Nejvhodnější tak bude vinný sklep, který si můžete vytvořit i v bytě nebo domě.

Sklepy se mohou namontovat do bytu i domu, aniž by se porušila jejich statika nebo provoz. Využívají je i hotely nebo restaurace, objevují se u soukromých sběratelů. Pokud se rozhodnete svoje vína prodat, je dobré na prodej myslet s velkým předstihem. Kupcem může být nejen samostatná osoba, ale také právě hotel nebo restaurace. Hodnota investice po nějaké době klesne, proto je dobré si včas vytvořit síť odběratelů.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: