29. června 2022
Kategorie: Technologie

5 nejlepších antivirů pro počítače zdarma

Antivirový program je základním softwarem pro každý počítač. Ochranu před viry potřebuje v internetovém prostředí každý. Samozřejmě by antivirový software měl být doplněn o zodpovědné a opatrné chování a kapku selského rozumu. Pro použití ve firmě se určitě vyplatí, za antivirový program připlatit. Doma si však vystačíte s verzí zdarma. Které antiviry zdarma jsou ty nejlepší?

1) Kaspersky

Velmi efektivní je free verze antiviru Kaspersky. Kaspersky totiž poskytuje skvělou ochranu před malwarem. Vaše soubory v počítači dokáže naskenovat velmi rychle, a tak můžete své problémy s malwarem řešit prakticky ihned. Další výhodou je i mnoho možností nastavení. Samozřejmostí je potom i automatická analýza dat o nových hrozbách v reálném čase. Další výhodou je, že systém zatěžuje jen mírně. Je tedy vhodný i pro starší nebo méně výkonné počítače.

2) Avast

Avast je antivirem od českých tvůrců. Naleznete zde spoustu funkcí, které si můžete přizpůsobit na míru. Pyšní se největší sítí pro detekci hrozeb a strojovou ochranou proti virům. Někteří uživatelé jistě ocení VPN klienta. Jako nevýhodu bychom zmínili to, že poměrně dost ovlivňuje výkon systému. Doporučujeme ho tedy spíše pro výkonnější počítače.

3) AVG

AVG je poměrně jednoduchý antivirus, který vám poskytne zejména ochranu proti virům. Dalších funkcí navíc má však pomálu. Jako každý klasický antivirus vám nabídne aktualizace zabezpečení v reálném čase, prověří problémy s malwarem a ochrání váš počítač před škodlivými staženými soubory. AVG automaticky blokuje nebezpečné odkazy a stahování, o čemž vás samozřejmě vyrozumí. Další výhodou je, že má minimální vliv na výkon počítače, je tedy vhodný pro starší nebo méně výkonné počítače.

4) Avira

Dalším klasickým a jednoduchým antivirem zdarma je Avira. Avira chrání před viry v reálném čase. Skener potom nabízí poměrně pokročilé funkce opravy. Jako nevýhody bychom označili výrazné zatížení systému a doplňující funkce, které jsou poskytovány jen na zkušební období a následně musí být zakoupeny. Někomu by nemuselo vyhovovat ne příliš přívětivé uživatelské rozhraní.

5) Microsoft Defender

Uživatelé Windowsů jistě dobře vědí, že tento operační systém má integrovaný vlastní antivir. Vzhledem k tomu, že jde o antivirus dodávaný jako součást Windows, není divu, že s počítačem dobře spolupracuje a výrazně ho nezatěžuje. Kromě klasické a nepřetržité ochraně před viry má Microsoft Defender v dnešní době i další funkce, jako je například rodičovská kontrola nebo ochrana prohlížeče. My však doporučujeme tento kombinovat s jinými antiviry.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: