31. října 2023
Kategorie: Zajímavosti

Pozor na podvodné zásilky na dobírku od fiktivní firmy Cocopoco/Tenderolive

V posledních dnech se opět objevuje znepokojivý trend podvodných zásilek, které jsou zasílány přes populární službu Zásilkovna na dobírku od fiktivní firmy Cocopoco/Tenderolive. Na tento problém upozornilo větší množství diskutujících na sociální síti Facebook, kteří se obracejí na veřejnost s varováním před touto podvodnou praxí.

Podle zpráv, které se šíří na internetu (například zde), jsou lidé kontaktováni s informací o nadcházející dodávce zásilky na dobírku od společnosti CocoPoco/TenderOlive. Částka, kterou mají zaplatit při převzetí, se obvykle pohybuje kolem 810 Kč, 830Kč nebo 845 Kč. Problém je v tom, že příjemci zásilek nevědí o tom, že by si něco takového objednali, a nečekají žádný balíček.

Mezi diskutujícími se objevují příběhy lidí, kteří se nechali nachytat a zásilku převzali, tedy i s platbou dobírky (například zde). Otevřením balíčku bylo odhaleno, že obsahuje pouze levné položky, jako například malé legíny, jejichž cena je jen pár korun.

Pokud se ocitnete v podobné situaci, kdy vám přijde oznámení o zásilce na dobírku, je důležité si uvědomit, zda skutečně očekáváte nějakou zásilku na dobírku. Pokud nikoliv, je nejlepším možným řešením odmítnout platbu za dobírku a nepřijmout balíček.

Je také vhodné, abyste tuto situaci nahlásili příslušným úřadům, jako je Policie České republiky, aby mohli podniknout kroky k identifikaci a potrestání podvodníků. Podobné varování může chránit i ostatní lidi před tímto typem podvodů.

Ukázka oznámení o podvodné zásilce na dobírku:

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: