18. února 2022
Kategorie: Byznys

Nové mrakodrapy v Nových Butovicích

Z Prahy se podle všeho stane takový malý Manhattan. V Nových Butovicích, kde se nachází stanice metra B, by měly vyrůst hned dva nové mrakodrapy. Připravuje se nejen projekt výškové budovy Aspira II, ale také projekt Top Tower od společnosti Trigema.

Obě budovy se stanou rekordmany, co se výšky týče

Top Tower je podle mnohých kontroverzní projekt, na které se podílí umělec David Černý. Dalším investorem je společnost Livesport. Obě budovy budou díky své výšce novými rekordmany v České republice, předhoní brněnskou AZ Tower. Z místa, kde budou oba mrakodrapy stát, se stane mrakodrapový okrsek a bude vypadat jako pankrácké pláně nebo Žižkov.

Již se připravuje Metropolitní plán, v němž najdete území, na které se může stavět až do výšky sta metrů. K výstavbě se kladně vyjádřili také členové gremiální rady, kteří si myslí, že takové projekty patří ke klasickému vývoji stavebnictví a nebude vadit, že budou vysoké. Výškové budovy se podle odborníků budou stavět stále častěji. K Top Toweru jsou ale skeptičtí. Prozatím se ale neví, jak budou budovy vypadat, všechno je zatím ve fázi příprav.

Některé jednání už mají společnosti za sebou

Pražský magistrát bude oba projekty zaštiťovat. Petr Hlaváček jako náměstek primátora uvedl, že mají za sebou již tři jednání, kdy proběhy konzultace ohledně vývoje projektů a spolupráce probíhá nejen s nimi, ale také dopravním podnikem nebo městskou částí Prahy. Livesport bude mít skleněnou věž. Budou v ní nejen byty, ale také administrativní prostory, těšit se můžete také na višňový sad.

Budova by měla dosáhnout výšky až 137 metrů a bude navazovat na vestibul metra. Bude obsahovat byty pro vyšší třídu, na rozdíl od Top Toweru. Součástí projektů budou také parkoviště P+R. Projektanti ale nechtějí město rozdělit, proto se chystá radiála, která bude napojovat Jihozápadní město a Nové Butovice na městský okruh.

Zdroj / foto: trigema.cz

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: