10. února 2020
Kategorie: Zajímavosti

Jeff Bezos daroval na boj s klimatickými změnami 10 miliard dolarů. Jeho Amazon však stále patří k největším znečišťovatelům

Nejbohatší muž světa si zřejmě začíná uvědomovat, že jeho miliardové impérium by mohlo sloužit i něčemu prospěšnému, co aktuálně otřásá doslova celou společností. Rozhodl se totiž věnovat 10 miliard dolarů na boj se změnami klimatu.

V současnosti patří klimatické změny k často skloňovaným problémům. K boji proti klimatickým změnám se připojila již řada známých tváří a nyní se přidává i zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Se jměním kolem 130 miliard dolarů si to určitě může dovolit. Nedlouho poté, co za rekordních 156 milionů dolarů koupil sídlo v Los Angeles, spustil vlastní ekologický fond, do něhož pro začátek sám přispěl velice štědrou částkou.

Bezos jako filantrop roku?

Bezos přitom zrovna nepatří ke známým filantropů. Naopak byl opakovaně za své příliš malé příspěvky na dobročinné účely kritizován. Lidé jako Bill Gates, Warren Buffet nebo Michael Bloomberg dlouhodobě dávají velké částky mnoha neziskovým organizacím různých zaměření a spolu s mnoha dalšími podepsali The Giving Pledge, čímž slíbili darovat většinu svého jmění tímto směrem. Tento slib loni po rozvodu s nejbohatším mužem planety převzala za svůj také MacKenzie Bezosová, což pochopitelně ještě více zdůraznilo malou aktivitu ze strany jejího bývalého manžela. Aktuální oznámení nicméně Jeffa Bezose okamžitě staví do pozice jednoho z největších dárců na boj s klimatickými změnami.

Amazon na planetu příliš nedbá

Loni Amazon poprvé publikoval svou environmentální zprávu, podle níž za rok 2018 vyprodukoval přes 44 milionů tun oxidu uhličitého, což odpovídá asi jednomu procentu celkové produkce Spojených států. To chce ale Amazon změnit. Do roku 2040 chce být uhlíkově neutrální, podle řady zaměstnanců je to však příliš pozdě. Ostatní biliónové firmy, Apple a Google, tento cíl splnily už před pár lety, takže Amazon skutečně tak trochu přichází s křížkem po funuse.

Zdroj / foto: czechcrunch.cz.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: