12. listopadu 2020
Kategorie: Tipy a PR

Je pro vás online marketing velká neznámá? Můžete se o něm naučit úplně vše a na jednom místě

Oblast online marketingu představuje pro mnoho lidí lákavou vidinu pracovního místa. Není divu. Online marketing je totiž velmi dynamický a prosperující obor, který už několik let zažívá velký boom a nezdá se, že by jej mělo cokoliv ohrozit. Pokud se i vy chcete stát online marketérem, možná hledáte nejlepší zdroj informací. Kde a jak se naučit vše o tomto zajímavém oboru?

Možnosti vzdělávání v online marketingu

Online marketing se stává velmi oblíbeným oborem, který láká především mladé lidi. Z toho důvodu již vzniklo také mnoho materiálů a kurzů, které vás zasvětí do problematiky.

Můžete si přečíst desítky kvalitních publikací a stovky článků, avšak vaše cesta bude poměrně dlouhá. Marketing je totiž velmi obsáhlý a rozmanitý obor. Navíc se velmi rychle rozvíjí, proto i několikaměsíční pauza (například z důvodu nemoci, úrazu nebo mateřské dovolené) může představovat velké vytržení z kontextu informací, které pak musíte dohánět. Každý měsíc se uveřejňují různé novinky, sociální sítě se vyvíjejí a s každým upgradem přináší nové funkce.

Jestliže se chcete rychle zorientovat v celé oblasti online marketingu, máme pro vás jeden tip za všechny. Nejefektivnějším prostředkem vzdělání se v této oblasti se stává rekvalifikační kurz online marketingu, který vás navíc opravňuje vykonávat toto zajímavé zaměstnání, díky osvědčení, které získáte po úspěšném složení závěrečné zkoušky.

Rekvalifikační kurz digitálního marketingu obsahuje celou škálu témat a přináší vhled do všech podoblastí marketingu. V jeho osnově najdete témata jako marketingový mix, PPC reklama, problematika SEO nebo sociální sítě.

V jakých městech se lze vzdělávat?

Láká vás představa, že se naučíte vše na jednom místě a vrhnete se do povolání online marketéra, ale nemůžete dojíždět do velkých měst jako je Praha nebo Brno? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Rekvalifikační kurzy marketingu se pořádají i v řadě menších měst a stávají se tak dostupnější pro širokou veřejnost.

Podívejte se na nabídku měst, ve kterých kurz najdete a vyberte se nejbližší místo pro vaše vzdělávání. Kurzy se pořádají také ve městech jako Liberec, Zlín, Česká Třebová Hradec Králové nebo třeba Olomouc.

Online marketing jako velmi rozmanitý obor

Digitální marketing nabízí mnoho podoborů, ve kterých se lze specializovat. Jen málokdo se věnuje opravdu všem oblastem naplno. Většina marketingových specialistů perfektně ovládá jednu až tři oblasti, které je nejvíc baví a naplňují. V jakých oblastech se můžete zdokonalovat? Vyzkoušejte například:

  • správu sociálních sítí
  • linkbuilding
  • copywriting
  • PPC reklamu
  • výkonnostní reklamu
  • tvorbě grafiky

Rozhodně se vyplatí alespoň základní povědomí o všech částech marketingu, ale věnovat se naplno můžete jen několika z nich. Některé se velmi dobře kombinují, například takový linkbuilding jde ruku v ruce s copywritingem. Správný správce sociálních sítí zase alespoň částečně ovládá tvorbu grafických podkladů, které potřebuje ke své práci a podobně.

Chcete pracovat z domu nebo z cest?

Práce v marketingu láká mnoho mladých lidí právě pro možnost pracovat částečně nebo zcela z domu. Vášniví cestovatelé také rádi spojují práci se svým koníčkem a stávají se digitálními nomády, kteří pracují z cest a zároveň poznávají krásy cizích zemí.

Flexibilita pracovní doby je dalším z benefitů, který láká mnoho lidí vyzkoušet dráhu marketéra. Můžete si totiž vybrat ze dvou možností, jak své znalosti uplatnit v praxi. Buď využijete některé z pracovních nabídek agentur a nejrůznějších firem a začnete pracovat pro jejich marketingové oddělení, nebo si založíte živnost (popřípadě podnikání) a začnete pracovat na volné noze jako freelancer.

Obě možnosti mají svá pro a proti. Někomu vyhovuje klasická pracovní doba a role zaměstnance, který dostane úkoly a po jejich splnění má čistou hlavu. Jiným však taková pozice nevyhovuje a větší výhody nalézají ve vytvoření vlastní klientely. Tento model je možná ze začátku trochu riskantní a náročný, avšak po sehnání prvních zakázek (které bývá zpravidla nejtěžší) už víte, jak na to. Využívat pak můžete i časovou svobodu, kdy pracujete v čase, který vám vyhovuje.

Při práci na volné noze je nutné dodržování disciplíny a pevná vůle. Nesmíte sklouznout k prokrastinaci, která je obzvláště při práci z domu tak lákavá. Pokud si však dokážete vytvořit pevný time management, může vám takový model vyhovovat natolik, že už se k zaměstnání nikdy nebudete chtít vrátit.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: