22. ledna 2021
Kategorie: Tipy a PR

Investiční zlato: Jistota v nejisté době

V současnosti je velmi důležité přemýšlet o tom, jak naložíte se svými uspořenými penězi, aby v důsledku zvýšené inflace zbytečně neztrácely svoji hodnotu. K oblíbeným a bezpečným nástrojům patří investice do zlata, potažmo pak také investice do stříbra.

U investice do zlata a stříbra se nemusíte obávat inflace

Zvolíte-li si zlaté mince a slitky, případně třeba stříbrné mince, uděláte z hlediska ochrany svých peněz jedině dobře. Drahé kovy, k nimž se řadí zejména právě investiční zlato a investiční stříbro, jsou totiž dlouhodobě velmi stabilními komoditami, které nepodléhají inflačním tlakům. Zatímco peníze přicházejí o svoji reálnou hodnotu, časem si tudíž s největší pravděpodobností za stejné množství zakoupíte méně věcí, za investiční zlaté slitky a mince dostanete finanční obnos přibližně ve stejném reálném množství jako při koupi, pořídíte si za ně v budoucnu tedy totéž co dnes.

Ideální řešení pro malé střadatele i větší investory

Investiční zlato a stříbro jsou velmi oblíbené komodity nejen u velkých investorů, kteří do drahých kovů vkládají stovky tisíc korun, ba dokonce miliony. Těší se popularitě rovněž u drobných střadatelů, kteří nehodlají v rámci investic nijak riskovat. Investiční stříbrné slitky a jejich zlaté varianty se dají pořídit v malých hmotnostech, díky čemuž jsou dostupné široké veřejnosti. Ocenit u nich lze snadný způsob nákupu a následného prodeje.

Dnes už si zlaté a stříbrné mince či slitky ve formě cihliček pořídíte také online, a to kupříkladu u společnosti AuPortal. Jde o předního obchodníka s investičními kovy v ČR a na Slovensku. Kromě eshopu má ještě klasické kamenné prodejny v Praze a Brně, kde se dají pořídit nejen „obyčejné slitky“, ale také sběratelské mince, jejichž hodnota časem roste.

Investiční stříbro a zlato má svoji budoucnost. Vzhledem k omezeným světovým zásobám drahé kovy nikdy neztratí svoji hodnotu nijak prudce, což vám jako investorům dává potřebnou jistotu a pohodlí. Směnit se dají prakticky na celém světě, i to je jednou z předností investičních zlatých slitků a mincí, případně jejich stříbrných variant.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: