26. listopadu 2023
Kategorie: Zajímavosti

E-mailová komunikace v ČR: Vzestup přijímaných zpráv a pokles odesílaných

Podle nedávné analýzy Seznam.cz došlo k výraznému nárůstu počtu přijímaných e-mailů v České republice. Za prvních deset měsíců tohoto roku byl zaznamenán průměrný denní nárůst o 4,5 milionu zpráv. Zvláště výrazný byl nárůst newsletterů, které denně vzrostly téměř o 28 milionů. Oproti tomu, množství odeslaných e-mailů pokleslo meziročně o 14 procent. Tento trend naznačuje, že Češi stále více využívají e-mail pro přijímání zpráv a pro aktivní komunikaci preferují mobilní platformy jako WhatsApp nebo Messenger.

Bezpečnostní výzvy: Růst online podvodů a spamů

Analýza Global Anti Scam Summitu odhalila, že WhatsApp je nejčastěji zneužívaným kanálem pro podvody, následovaný Gmail a Facebookem. Celkový počet online podvodů meziročně vzrostl o 45 procent. Co se týče spamu, v absolutních číslech jejich počet u Seznamu stoupl, avšak v poměru k celkovému počtu zpráv došlo k mírnému poklesu. Důležitou roli hraje správná filtrace a označování nevyžádaných zpráv.

E-mail marketing: Taktiky a trendy

Statistiky také ukázaly, že hromadné e-maily mají největší nárůst před událostmi jako Black Friday a Vánoce. O víkendech dochází k poklesu všech typů e-mailů, ale spamy klesají méně než hromadné a primární zprávy. Mailkit zdůrazňuje význam e-mailu jako klíčového marketingového nástroje, poukazující na využití sofistikovaných metod, jako je triggrovaný e-mail, který umožňuje například oslovit zákazníky, kteří opustili nákupní košík, nebo nabídnout doplňkové zboží.

Dynamický vývoj e-mailové komunikace

Shrnutí statistik a trendů ukazuje na dynamický vývoj e-mailové komunikace v ČR. Zatímco přijímané e-maily rostou, odesílané poklesají, což odráží změny v komunikačních preferencích Čechů. Současně se zvyšuje význam e-mailu v marketingu, zvláště v období klíčových prodejních událostí. Bezpečnostní výzvy spojené s rostoucím množstvím podvodů a spamů vyžadují pozornost a odpovídající opatření.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: