23. ledna 2024
Kategorie: Technologie

Air Bank spouští platební službu CVAK

Air Bank uvádí na trh novou platební službu CVAK. Tato inovativní platforma má ambici rozšířit bezhotovostní placení po celé České republice a nabídnout jednoduché, rychlé a přístupné řešení pro všechny.

Inovace v bezhotovostních platbách

Air Bank přináší na trh nové řešení, které má potenciál změnit způsob, jakým Češi nakupují. Služba CVAK, zahájená pilotním provozem u vybraných obchodníků, je nyní připravena pro širší nasazení. Tato služba je založena na představě, že 22 % Čechů již nenosí hotovost a preferuje bezhotovostní platby.

Výhody řešení CVAK

Air Bank informovala, že CVAK bude dostupná pro klienty všech bank v ČR. Tato služba se zaměřuje na zjednodušení platebního procesu – obchodník zadá částku do svého mobilního zařízení a zákazník následně provede platbu skenováním QR kódu.

Vizuální identita CVAK

Air Bank si pro CVAK zvolila odlišnou vizuální identitu než pro své bankovní služby, s důrazem na fialovou barvu a jasně rozpoznatelné logo.

Přístupnost a cenová politika

Služba CVAK je navržena s cílem být cenově dostupná pro všechny obchodníky, bez ohledu na objem jejich transakcí. Poplatky jsou stanoveny na 0,8 % procent z každé platby, čímž se služba stává atraktivní i pro malé podnikatele (běžné poplatky za platbu kartou se pohybují od 1,6% výše).

Možnosti rozšíření a spolupráce s bankami

Air Bank vyvinula CVAK jako otevřenou platformu a intenzivně jedná s dalšími bankami, aby se k této službě připojily. Tento krok má za cíl podporovat inovace v českém bankovním sektoru.

Dopady CVAK na obchod a spotřebitele

Cílem Air Bank je přinést bezhotovostní platby do oblastí, kde bylo dosud nutné platit v hotovosti. Tímto krokem se očekává zvýšení komfortu zákazníků a pozitivní dopad na tržby obchodníků.

Další informace si můžete poslechnout a přečíst ve videu a článku na webu seznamzpravy.cz.

Podrobnosti o řešení a možnost zapojit se do nové služby najdete na www.cvak.cz.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: