27. května 2024
Kategorie: Tipy a PR

72 let MESITu – od skromných začátků k vedoucímu postavení na trhu

Uherskohradišťská společnost MESIT slaví 72 let od svého založení. Za tu dobu se z malé mechanické dílny vypracovala na globálně uznávaného lídra ve výrobě specializovaných technologií pro letectví a vojenský průmysl.

Historie sahající do 50. let 20. století

Příběh MESITu se začal psát v roce 1951, kdy se výroba leteckých přístrojů z Prahy přesunula do Uherského Hradiště. Zanedlouho se firma stala jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu a začala vyvíjet vlastní technologie. Mezi klíčové produkty patřila radiostanice LUN 3521, známá jako „Hradišťan“.

Ne všechny dny ale byly pro MESIT idylické. V roce 1984 postihla firmu tragédie, když se zřítil strop výrobní haly a vyžádal si životy 18 lidí. Po tomto neštěstí došlo k demolici staré budovy a výstavbě nové, u které byl vztyčen památník obětem.

Po sametové revoluci v roce 1992 se MESIT transformoval na akciovou společnost a musel se vyrovnat s rozpadem východních trhů. Společnost se ale dokázala rychle adaptovat a přeorientovala se na západní a rozvojové trhy. V 90. letech také expandovala a zavedla moderní technologie a marketingové strategie.

Nová éra s OMNIPOLem

Důležitým milníkem v historii MESITu se stalo spojení s českou společností OMNIPOL v roce 2018. Díky tomuto spojení se MESIT stal součástí silné obchodní skupiny a získal přístup k novým trhům a posílil svou pozici na globálním trhu. V roce 2022 pak firma začala s konsolidací svých dceřiných společností do divizí, čímž se zefektivnila a zefektivnila nabídka komplexních služeb z jednoho místa.

Díky své inovativní síle, schopnosti přizpůsobovat se měnícím se podmínkám a orientaci na zákazníka si MESIT i nadále udržuje pozici lídra ve svém oboru. Společnost se aktivně podílí na vývoji nejmodernějších technologií a je spolehlivým partnerem pro armády a letecké společnosti po celém světě.

Příběh MESITu je inspirativním příkladem toho, jak se z malého lokálního podniku může stát globální hráč. Společnost je důkazem, že i v náročných podmínkách je možné uspět, pokud se firma zaměří na inovace, kvalitu a budování silných partnerství.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: