08. března 2022
Kategorie: Tipy a PR

3 důvody proč se zajímat o krypto

Patříte spíše do tábora příznivců digitálních měn nebo jejich odpůrců? Ať už vás krypto pohltilo, odradilo nebo stále nechává úplně chladnými, je dobré vědět, že tu s námi prostě bude již navždy. Neprohloupíte, pokud si o něm nastudujete alespoň nutné základy, na kterých budete dříve nebo později, dle vašeho postoje k němu stavět, potřebné znalosti. Kryptoměna tedy přichází…

1) Na pomoc při vypořádání se s inflací

Informace o zvýšeném růstu inflace na nás útočí dnes a denně z různých zdrojů. Je tu a trápí nejednoho z nás. Přicházíme o své dosavadní úspory. Centrální banky si tisknou peníze, jak potřebují. Ať již v důsledku zhoršené ekonomické situace nebo té současné covidové. V oběhu je spousta nepodložených peněz, které ztrácejí svou hodnotu. Dobrou zprávou je, že kryptoměna nepodléhá inflaci. Je ve své podstatě deflační. Je to stabilní finanční aktivum, protože její množství je omezené. U digitálních měn se ví jejich přesné množství, proto je nikdo nemůže vyrobit nebo vytisknout podle své potřeby. Sice podléhají velkým cenovým výkyvům, přesto z delšího časového horizontu nás mohou před inflací chránit.

2) Být nepostradatelným platebním prostředkem blízké budoucnosti

Kryptoměna má veliké ambice. Některé se snaží vytvořit i svůj vlastní ekosystém. Vzhledem k tomu, že na světě je již přibližně 1400 různých kryptoměn, některé dokonce podporované jednotlivými státy, je mezi nimi velká konkurence. To má za následek, že se zdokonalují, vyvíjejí a zlepšují systémy, aby uspěly. Jejich využívání nahrává i skutečnost, že se spousta aktivit přesouvá do internetového prostředí. Provázejí nás však i v běžném životě. Kryptoměnami můžeme již platit ve vybraných obchodech, jejichž počet se stále zvyšuje. Také čím dál tím více firem používá praxi vyplácení celé nebo částečné výplaty svým zaměstnancům v digitální měně.

3) Pomoci zhodnotit vaše volné finanční prostředky

Chcete-li zhodnocovat své peníze opravdu efektivně, zapomeňte na spořící účty. Ty v současné době nepokryjí ani zdaleka inflaci. Své volné prostředky můžete investovat. Ještě lepších výsledků může kryptoměna dosáhnout, když ji budete obchodovat a bude se vám dařit. Spekulujte na růst nebo pokles ceny. Třeba v porovnání s USD či Eurem. Vzhledem k faktu, že kryptoměna má dosti volatilní cenu, můžete slušný balík peněz vydělat téměř ze dne na den. Mobilní obchodní platforma RoboForex vám poskytne možnost zkontrolovat současnou cenu kdekoliv a kdykoliv. Pozor si však dejte, pokud chcete obchodovat ve velkém pomocí tzv. pákového efektu. Můžete zároveň ze dne na den přijít o všechny vložené prostředky.

Krypto k obchodování si můžete pořídit vytěžením, nákupem ve specializovaných směnárnách a burzách nebo automatech na kryptoměny.

Pokud patříte k prozatímnímu táboru odpůrců digitálních měn, nabízí se otázka: „Z jakého důvodu?“ Dříve nebo později, spíše ale dříve, se s nimi seznámit tváří v tvář budete muset. Smiřme se s tímto faktem a pojďme se s kryptoměnami spřátelit již nyní.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: