13. července 2022
Kategorie: Investice

Akcie PayPal (PYPL): Vyplatí se do nich investovat?

Jak si stojí hlavní hráč na poli digitálních plateb a vyplatí se investovat do jeho akcií? Dozvíte se v následujícím článku.

Akcie společnosti PayPal nyní podle odborníků nabízejí příznivou rovnováhu mezi riziky a potenciálními odměnami. Akcie společnosti PayPal představují dobrou investiční příležitost po cenovém pádu, který snížil její akcie meziročně o 46 %.

PayPal v klíčových bodech

  • PayPal se nachází v popředí odvětví digitálních plateb
  • Upravená provozní marže PayPalu však postupně klesala s tím, jak se růst společnosti za poslední rok zpomaloval.
  • PayPal čelí tvrdé konkurenci v sektoru digitálních plateb, která by mohla v budoucnu poškodit společnost i její investory.
  • PayPal, založený v roce 2000, poskytl platební centrum pro online aukční web eBay, který společnost koupil v roce 2002. V roce 2015 eBay oddělil PayPal jako nezávislou společnost, která se od té doby stala jednou z největších společností zabývajících se online převody peněz.
  • Poté, co jeho vedení oznámilo pokyny pro rok 2022 ohledně příjmů, výdělků a čistých nových účtů, které zklamaly investory, akcie společnosti PayPal klesly. Uprostřed všech negativ se však ve finanční zprávě PayPal za čtvrté čtvrtletí objevilo hned několik světlých míst.

Jsou tedy akcie PayPal dobrou investicí? Čtěte dál a dozvíte se to.

O společnosti PayPal

Na konci roku 2020 PayPal spustil službu obchodování s kryptoměnami, která klientům umožňuje nakupovat a prodávat bitcoiny. Zákazníci PayPalu navíc mohli od roku 2021 používat kryptoměny k nakupování u 28 milionů obchodníků v jeho síti.

V dubnu 2021 PayPal oznámil možnost kryptoměnových transakcí na Venmo. Nová funkce umožnila zákazníkům používat tři typy kryptoměn, prohlížet si kryptotrendy a provádět transakce.

Spolu se svými dceřinými společnostmi Venmo a Xoom nabízí PayPal webové a mobilní platformy. Zákazníci mohou platit za zboží, posílat a směňovat peníze a půjčovat si. Prostřednictvím PayPal Credit umožňuje společnost zákazníkům přístup k úvěrovým půjčkám.

PayPal konkuruje společnosti Block (SQ) v kryptoměnovém prostoru. Tyto dvě platební společnosti jsou aplikace, které umožňují nakupujícím získat slevy, provádět splátky a nakupovat kryptoměny. PayPal Venmo a Square Cash App začaly jako služby převodu peněz mezi lidmi pro rodinné příslušníky a přátele. Nyní se vyvinuly v rozsáhlé aplikace finančních služeb zaměřené na spotřebitele, které podporují růst těchto lídrů v rozvíjející se oblasti digitálních plateb.

PayPal za poplatek převádí kryptoměnu na ekvivalentní konvenční měnu v době prodeje. V lednu PayPal oznámil spuštění vlastního stablecoinu, tedy tokenu navázaného na aktivum, jako je USD nebo jiná fiat měna. Stablecoiny se používají k usnadnění kryptografických konverzí.

Růst online maloobchodu typu „kupte teď, plaťte později“ poskytl PayPalu další zvýšení příjmů. Při tomto typu transakce může zákazník odložit platbu za zakoupenou položku o několik měsíců nebo rok. PayPal požádá prodejce o malou slevu z kupní ceny a rozdíl strhne, když kupující nakonec dokončí platbu.

Výhody a nevýhody PayPalu

Akcie společnosti PayPal představují skvělou položku v portfoliu investora. Společnost zaznamenala pokles poptávky po některých transakčních službách, protože lidé přestali cestovat a omezili nepodstatné nákupy. Jak však pandemie ustupuje, společnost zaznamenává rostoucí objemy plateb a poptávku po řešeních digitálních plateb.

Není pochyb o tom, že svět přechází od hotovostních k digitálním platebním systémům. PayPal je v popředí odvětví digitálních plateb, což společnosti v budoucnu pomůže rozšířit její podnikání. Kromě toho by další investice do kryptoměn mohly dále posunout cenu akcií výše.

Na druhou stranu PayPal čelí tvrdé konkurenci v odvětví digitálních plateb, konkrétně v podobě společností Visa, MasterCard, Discovery, Google, Apple, Square a mnoha dalších. Tato konkurence může v budoucnu poškodit společnost i její investory.

Mnoho investorů je fixováno na aktivní počet uživatelů a příjmové cíle PayPalu pro rok 2025, ale možná věnují menší pozornost jeho cíli zvýšit zisky na 22% CAGR od roku 2020 do roku 2025. Společnost očekává, že tohoto tempa růstu dosáhne rozšířením svého provozního marže a důsledné zpětné odkupování akcií.

PayPal postupně kupuje další společnosti, včetně Honey v roce 2020 a Paidy, aby tak rozšířil svůj ekosystém a získal více uživatelů. Mezitím jeho upravená provozní marže v posledních několika měsících postupně klesala, jak se její růst zpomaluje.

Jsou akcie PayPal výhodnou investicí?

Podle burzovních expertů je PayPal skvělou dlouhodobou investicí díky jeho unikátní pozici na trhu, rostoucí popularitě u mileniálů, podnikání v oblasti kryptoměn, a také díky jeho rostoucím tržbám a ziskům. Nezapomínejte však, že tvrdá konkurence panující na trhu může společnost a její investory v budoucnu poškodit.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: