20. října 2022
Kategorie: Technologie

Stereotypy končí a do technologie míří mnohem více žen

Na každém rohu slyšíme mnoho o genderové rovnosti. Ženy v technologických oborech jsou ale stále velkou výjimkou. Toto prostředí je stále hlavně mužské a ženy jsou zde viděny jako něco méněcenného. Cítí se často hodně podceňované a mají pocit, že tento obor je pouze pro muže. Opak je ale pravdou, což podporuje také OSN a projekt Woman Go Tech, který každý rok pořádá akci pro ženy.

Mezinárodní kampaň podporuje nové umístění žen

Mezi přihláškami na technickou vysokou školu tvoří ženy jen jednu třetinu. Mnohem méně žen školu nakonec dokončí a poté se věnuje tomuto oboru ve svém dospělém životě. Technologie jsou v současnosti na vzestupu a práce v tomto odvětví je velmi žádaná. Proto by se ženy neměly obávat a zapojit se mnohem více do tohoto oboru. Mnoho žen má totiž technické vlohy, ale obávají se studijního i pracovního prostoru, kde budou jen muži.

Podporu dívek a žen v informačních a komunikačních technologiích podporují nejen samotné školy, ale také OSN. Na internetu existují diskuzní panely, edukační programy a příběhy slavných žen, které v tomto oboru dosáhly obrovských úspěchů v době, kdy byly ženy v technologiích téměř nežádané. Díky tomu se dívky mohou inspirovat, získat nové vzory a sebevědomí, že technickou školu a následně zaměstnání mohou zvládnout. A do oboru přinést důležité nápady.

Budoucnost žen v programování

Společnost Huawei se rozhodla, že podpoří mladé ženy a inspiruje je, aby se pustili do studia programování. Projekt Women Developers Program jim představuje celou práci, proces vzdělávání a možnosti, které by do tohoto oboru mohli přinést. Díky ženám by mohl obor vypadat úplně jinak, protože myslí jinak než muži.

Společnost Huawei, OSN i další organizace věří, že ženy mají v technologických oborech své místo. Nyní je jejich hlavním cílem přesvědčit mladé dívky, aby se daly na studium těchto oborů. Některé programy jsou určeny pro české dívky. Jiné jsou pro ženy z celého světa. V každém případě jde o problém, který se dnes aktivně snaží vyřešit a dívek v technologických oborech také postupně přibývá. Je proto vidět, že to funguje.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: