08. června 2021
Kategorie: Tipy a PR

Oblékněte své zaměstnance do pracovních oděvů vyrobených na zakázku

Mít pracovní oděvy zhotovené přesně na míru vaší firmě přináší řadu výhod. Proč byste měli chtít pro vaše zaměstnance pracovní oděvy vyrobené na zakázku?

Dámské a pánské pracovní oděvy nejsou jen způsobem, jak ochránit zaměstnance před špínou a zraněním, ale jsou také důležitým nástrojem reprezentace firmy. To dobře vědí ve společnosti TOMIS CZ, která se specializuje na prodej osobních ochranných pracovních pomůcek a oděvů, a právě zakázková výroba pracovních oděvů pro firmy patří mezi její nabízené služby.

Proč pořídit pracovní oděvy vyrobené na zakázku

V řadě případů je vhodné, pokud pracovní oděvy nejsou jen pouhou řadovou konfekcí z oblasti pracovních potřeb. Pokud si necháte pracovní oděvy pro zaměstnance vytvořit na míru, získáte řadu výhod:

 • každý zaměstnanec dostane velikost oděvu, která mu vyhovuje, tím se zvýší pracovní komfort zaměstnanců;
 • můžete si nechat vyrobit nestandardní velikosti;
 • získáte na první pohled originální pracovní oděvy;
 • oděvy můžete barevně sladit s podnikovými barvami;
 • na oděv si lze nechat vyrobit logo firmy a díky tomu podpořit propagaci firmy.

Pracovní oděvy na míru od hlavy až k patě

Zakázková výroba pracovních oděvů nabízí téměř nekonečné možnosti, a proto si můžete nechat zhotovit pracovní oděv pro jakékoliv odvětví. Originálními pracovními oděvy na míru vaší firmy mohou být nejen hojně používané pracovní montérky, ale také pracovní kalhoty (s laclem nebo do pasu), kombinézy, overaly, mikiny, svetry, trička, čepice, blůzy, bundy, kraťasy, košile, pláště, šaty, sukně, vesty nebo zástěry.

Pokud máte požadavek na speciální pracovní oděvy, i ten bude vyslyšen. Potřebujete zateplené zimní pracovní oděvy, oděvy do deště, antistatické oděvy, nehořlavé oděvy nebo oděvy odolné proti pořezu? I tyto druhy pracovních oděvů mohou být přizpůsobeny na míru.

Co potřebujete před zadáním výroby pracovních oděvů vědět?

Rozhodli jste se, že chcete své zaměstnance obléct do firemních pracovních oděvů? Pokud ano, budete při zadávání zakázky potřebovat několik údajů:

 • jaký počet kusů oděvů potřebujete zhotovit;
 • jaký typ oděvu chcete vyrobit (montérky, košile, zástěry…);
 • z jakého materiálu by měl být oděv vyroben a jakou by měl mít materiál gramáž (bavlna, polyester, jejich směsi, speciální materiály…);
 • jakou barvu by měl oděv mít;
 • jaké máte požadavky na střih (nejlepší je, pokud máte fotografii požadovaného oděvu).

Pro muže se většinou zhotovují oděvy ve velikostech 44–64 a u žen ve velikostech 32–68. Samozřejmě lze vyrobit i speciální velikosti oděvů.

Prohlédněte si naše Tipy na montérky podle profese

Pracovní oděv s firemním logem

Mít na pracovních oděvech firemní logo je způsob, jak jednoduše prezentovat a propagovat firmu nejen před zákazníky, ale také před dodavateli nebo před konkurencí.

Logo lze zhotovit několika různými způsoby

 • Sítotisk představuje vysokou kvalitu zpracování a trvanlivost, ale je náročnější na přípravu, a proto se nehodí pro potisk jen několika kusů, nehodí se ani pro malé detaily.
 • Strojová výšivka je velmi kvalitní, stálá a odolná, je možné ji zhotovit na většině oděvů a lze ji umístit i na švy.
 • Flex je trvanlivý, odolný, vydrží i časté praní. Hodí se i pro potisk menšího počtu kusů, dá se kombinovat s dalšími typy potisku, výhodou jsou ostré a jasné hrany potisku. Je ideální pro potisk dresů.
 • Flock představuje trvanlivý potisk s povrchem, který působí jako samet a je vhodný zejména pro potisk triček a mikin. Omezuje se na menší počet barev.
 • Transfer nabízí vysokou stálost, odolnost, možnost zhotovení vícebarevných log, zhotovení i drobných detailů, a to i na hůře dostupných místech. Nehodí se pro potisk větších ploch a potisk se nesmí žehlit.

Reprezentovat a cítit se dobře

Ať už zvolíte jakoukoliv podobu pracovních oděvů vyrobených na zakázku, určitě uděláte krok správným směrem. Nejen, že vaši zaměstnanci budou firmu reprezentovat, ale díky oděvům, které jim budou sedět jako ulité a budou přizpůsobené jejich profesi, se budou cítit komfortněji. Krom oděvu nezapomeňte také na správný výběr kvalitní a pohodlné obuvi, rukavic a dalších ochranných pomůcek.

Zaujal vás článek? Sdílejte jej přátelům: